Menu Region

Ekolodzy demonstrowali przed kancelarią premiera

Ekolodzy demonstrowali przed kancelarią premiera

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Członkowie organizacji Greenpeace i WWF protestowali przeciwko zmniejszeniu wymagań "Pakietu Klimatycznego" dla państw Unii Europejskiej.
Przedstawiciele Greenpeace dowodzili, że brak zgody na ograniczenie przez fabryki i elektrownie emisji dwutlenku węgla będzie opłacalny dla europejskiego przemysłu, ale zabójczy dla klimatu na całym świecie. Magdalena Zowsik z Greenpeace powiedziała, że Polska i Niemcy Polska nie powinny walczyć o prawo do dalszej wysokiej emisji dwutlenku węgla, tylko zmniejszyć ją.

Ekolodzy nie zgadzaja się też z opinią przeciwników "Pakietu klimatycznego", że ograniczenie emisji dwutlenku węgla spowoduje podwyżkę cen prądu.
Przewodniczący partii Zieloni 2004 Dariusz Szwed zwrócił uwagę, że pakiet klimatyczny zakłada przede wszystkim zwiększenie wydajności energetycznej elektrowni i rozwój alternatywnych źródeł energii. Te inwestycje z pewnością się opłacą, bo do wyprodukowania tej samej ilości prądu będzie potrzebne dużo mniej węgla - tłumaczy Dariusz Szwed.

"Pakiet klimatyczny" to plan Unii Europejskiej, dzięki któremu do roku 2020 emisja dwutlenku węgla w Europie ma spaść o 20 procent. Jego przyjęcie zmusiłoby polskie elektrownie do kosztownych inwestycji zmniejszających ilość produkowanego dwutlenku węgla.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się