Menu Region

Mija 40 lat od chwili zademonstrowania pierwszej...

Mija 40 lat od chwili zademonstrowania pierwszej komputerowej myszki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Urządzenie, które przez długi czas było mało znane, obecnie stało się jedną z technologicznych ikon naszych czasów. Pierwszy model myszki zrobiony był z drewna i miał tylko jeden guzik. Był połączeniem rozwiązań mechanicznych i elektronicznych.
Amerykański wynalazca Douglas Engelbart tłumaczył podczas pierwszego pokazu w San Francisco, że "Zasada działania (myszki) opiera się na dwóch kółkach umieszczonych pod kątem prostym względem siebie. Myszka niejako kopiuje ruchy ręki i przetwarza je na sygnały, które potem interpretowane są na ekranie w postaci ruszającego się punktu."

Myszkę na początku wykorzystywano do edytowania tekstu: dzięki niej można było całe fragmenty usuwać, kopiować i wklejać. Globalną popularność myszka zdobyła dopiero w latach 80., dzięki nowym funkcjom i nowym systemom operacyjnym w komputerach. Kilka tygodni temu firma Logitech poinformowała o wyprodukowaniu miliardowego egzemplarza myszki.

Zdaniem niektórych ekspertów myszkę zastąpią niedługo bardziej nowoczesne systemy np ekrany dotykowe. Inni podkreślają, że urządzenie jest proste i tanie, toteż będzie nadal szeroko stosowane, przede wszystkim w krajach rozwijających się.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się