Menu Region

Platforma Obywatelska rusza w tournée po kraju

Platforma Obywatelska rusza w tournée po kraju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stańczyk

4Komentarze Prześlij Drukuj
Platforma rusza w teren. Do świąt Bożego Narodzenia parlamentarzyści PO odwiedzą każdy powiat i na spotkaniach będą przekonywać mieszkańców do sukcesów rządu.
Politycy PO odwiedzą do świąt wszystkie powiaty. Chcą natchnąć Polaków wiarą w "cud Tuska"Ta kolęda polityczna to próba ratowania pikującego w dół poparcia dla gabinetu Donalda Tuska.
Czym będą się chwalić? Rozwiązaniem problemu pomostówek dla nauczycieli, podpisaniem umowy na budowę tarczy antyrakietowej czy uzawodowieniem armii.

Ofensywa rozpoczęła się w poniedziałek. Posłowie i senatorowie PO spotkali się wczoraj z mieszkańcami Szczecina, Białegostoku i Lęborka. W sumie do Bożego Narodzenia politycy mają pojawić się w każdym z 314 powiatów i zachwalać rok rządów koalicji PO-PSL.

Z naszych informacji wynika, że władze Platformy narzuciły parlamentarzystom wyjątkowo ostre limity - do Wigilii każdy z nich musi spotkać się z mieszkańcami przynajmniej pięciu miejscowości.

- Musimy ożywić naszych działaczy, chcemy, żeby na tych spotkaniach ścierali się na argumenty z tymi, którzy jeszcze do końca nam nie ufają. Przekonamy ich - mówi "Polsce" poseł Paweł Graś, zastępca sekretarza generalnego PO.

Pomóc w tym ma specjalna instrukcja przygotowana przez Adama Szejnfelda, wiceministra gospodarki. Dokument podsumowujący rok koalicji liczy 92 strony. Jest podzielony na 13 działów, ich tytuły to: "Wzrost zatrudnienia", "Wzrost konkurencyjności gospodarki" czy "Modernizacja systemu opieki zdrowotnej". W przypadku reformy służby zdrowia autorzy podkreślają, że w 2008 r. rząd z budżetu państwa przeznaczył 55,3 mld zł, o 11 proc. więcej niż w roku poprzednim.

PO chwali się podpisaniem umowy na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce i rodzącą się w bólach zawodową armią, w której szeregach wciąż brakuje ok. 42 tys. kontraktowych żołnierzy. Platforma przypisuje sobie też spadek przestępczości. "W okresie styczeń - wrzesień 2008 r. policja zarejestrowała o prawie 8 proc. mniej przestępstw, co oznacza spadek o ponad 66 tys. zdarzeń. Jednocześnie wzrosła skuteczność ścigania sprawców przestępstw - obecnie wykrywalność wynosi blisko 68 proc." - przytaczają statystyki autorzy dokumentu.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Temu rzadowi nie potrzebna jest propaganda.

+10 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

klarneta (gość)  •

Ciekawe, dlaczego nikt sie nie zainteresowal''odwiedzinami'' kaczystow, za nasze pieniadze, we wszystkich zakatkach kraju, gdzie nawolywali do strajkow i ''dojenia'' rzadu z kasy podatnika. Moze PO, uda sie choc troszke nauczyc myslec 1/4 zacofancow pisiakowskich.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rząd znalazł sposób na sukces - propaganda

+7 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

viva1999 (gość)  •

Żle się dzieje, skoro pan Premier musi przekonywać lud, że cud się już spełnił. Lud przeciera oczy i nic nie widzi, ale są przecież rządowi piarowcy, którzy jak szkła korekcyjne wskażą ciemnemu ludowi, gdzie są te sukcesy tak, by mógł się nimi cieszyć w równym stopniu co rząd. A jak wiadomo z klasyków, "ciemny lud to kupi".

odpowiedzi (0)

skomentuj

osy i pszczoły

+11 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ratuj się! (gość)  •

...zbierają się wokół Kancelarii Premiera. Czują lipę!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bajki to my a nie nam

+6 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Teodor (gość)  •

Może by radna dzielnicy (i poseł) Katarzyna Matusik - Lipiec wpierw potkała się ze swoimi sąsiadami z okręgu wyborczego nr 14 dzielnicy Biały Prądnik. Od 6 lat czekamy na to spotkanie.

odpowiedzi (0)

skomentuj