Menu Region

Prezydent i premier wezmą udział w szczycie w Brukseli

Prezydent i premier wezmą udział w szczycie w Brukseli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Sławomir Nowak powiedział, że w szczycie klimatyczno-energetycznym w Brukseli wezmą udział zarówno premier, jak i prezydent.
Polityk Platformy Obywatelskiej dodał, że Kancelaria Premiera nie chce w tej sprawie dopuścić do takiego zamieszania, do jakiego doszło podczas ostatniego unijnego spotkania. W opinii Sławomira Nowaka, prezydent przekracza swoje kompetencje w tej sprawie.

Wczoraj Lech Kaczyński wysłał do Kancelarii Premiera list, w którym poinformował premiera o zamiarze wzięcia udziału w szczycie klimatyczno-energetycznym w Brukseli w czwartek i piątek. Sławmoir Nowak wyraził nadzieję, że ważne znaczenie dla sprawy pakietu będzie miała dzisiejsza wizyta w Polsce niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Do podpisania pakietu dąży Francja, przewodząca w tym półroczu pracom Unii. Polska, produkująca energię prawie wyłącznie z węgla, nie zgadza się na samotne poniesienie kosztów odejścia od tej technologii. Zabiegamy o przyjęcie funduszu solidarnościowego. Przeszkodą jest jednak kryzys finansowo-gospodarczy, który w ogromnej mierze dotyka gospodarkę Niemiec.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się