Menu Region

Rosja: Wiceprezes Jukosu może wyjść za kaucją

Rosja: Wiceprezes Jukosu może wyjść za kaucją

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Moskiewski Sąd Miejski zgodził się na wypuszczenie na wolność Wasilija Aleksaniana, byłego wiceprezesa firmy naftowej Jukos. Aleksanian wyjdzie na wolność, gdy wpłaci kaucję w wysokości 50 milionów rubli, czyli około 5 milionów złotych.
Prośbę o wypuszczenie biznesmena na wolność adwokaci motywowali bezprawnym - ich zdaniem - przetrzymywaniem Aleksaniana w areszcie przez prawie trzy lata i złym stanem jego zdrowia. Aleksanian choruje na raka, AIDS, gruźlicę, zaćmę i zapalenie wątroby.

Były wiceprezes Jukosu jest podejrzany o zagarnięcie mienia na znaczną sumę i machinacje finansowe. Jednak według niektórych komentatorów przetrzymywanie go w areszcie miało służyć wymuszeniu zeznań przeciwko dwóm głównym postaciom firmy Jukos - Michaiłowi Chodorkowskiemu i Płatonowi Lebiediewowi. Odsiadują oni wyrok 8 lat więzienia za przestępstwa gospodarcze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się