Menu Region

Kolejny niespokojny dzień w Grecji

Kolejny niespokojny dzień w Grecji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Około 300 młodych ludzi starło się z policją w Salonikach. Demonstrujący niszczyli samochody, witryny sklepów i siedziby urzędów. Wznosili też płonące barykady.
"Demonstrujący przyszli z Uniwersytetu Arystotelesa. Przez całą noc siedzieli na uczelni i przygotowywali się do zamieszek. A według prawa akademickiego, policja nie ma prawa wstępu na teren uczelni. I w ten sposób 300 osób przyszło z gazem i benzyną. Przeszli przez główną ulicę na której starli się z policją i wrócili" - opowiadał korespondent BBC Malcolm Brabant.

Zamieszki w Grecji rozpoczęły się w sobotę, gdy w czasie demonstracji w Atenach policja zastrzeliła 16-letniego uczestnika manifestacji. Wówczas demonstracje rozlały się na cały kraj. Do dymisji podał się grecki minister spraw wewnętrznych, ale jego rezygnacja nie została przyjęta. Na południe manifestację zapowiadają w Atenach greccy komuniści.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się