Menu Region

Aresztowania po zamachu w Bombaju

Aresztowania po zamachu w Bombaju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pakistańskie siły bezpieczeństwa zajęły obóz organizacji Jammat-ud Dawa w pobliżu Muzzafarabadu w pakistańskiej części Kaszmiru. Zdaniem indyjskich władz, organizacja ta jest współodpowiedzialna za przygotowanie niedawnego ataku terrorystycznego na Bombaj.
Pakistańskie media informują, że aresztowano przywódców organizacji. Pod kontrolą wojska znalazły się szkoły koraniczne oraz internaty dla uczących się w nich chłopców.

Relacje z miejsca wydarzeń mówią o dwudziestu aresztowanych osobach. Armia zapowiada kolejne akcje w innych obozach organizacji, przede wszystkim w pakistańskim Pendżabie.

Jammat-ud-Dawa jest jawnie działającą organizacją charytatywną i edukacyjną. Według indyjskich służb bezpieczeństwa, w jej ramach nadal funkcjonuje jednak zdelegalizowana przed kilkoma laty organizacja Lashkar-e-Taiba, którą oskarża się o działalność terrorystyczną.

Po ataku na Bombaj władze Pakistanu znalazły się pod silną presją międzynarodową, by jak najszybciej przejęły kontrolę nad ośrodkami działalności Jammat-ud-Dawa oraz Lashkar-e-Taiba i zlikwidowały je.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się