Menu Region

KRRiTV: Wpływy z abonamentu będą niższe niż się...

KRRiTV: Wpływy z abonamentu będą niższe niż się spodziewaliśmy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przewiduje, że w tym roku wpływy z abonamentu będą niższe od spodziewanych o 148 milionów złotych.
Rada zastrzega, że w tych szacunkach nie uwzględniono jeszcze skutków przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych. Wcześniej przewidywano, że wpływy z abonamentu wyniosą 882 miliony złotych.

Nowe prognozy KRRiTV oznaczają dla Polskiego Radia blisko 33 miliony złotych mniej, a dla rozgłośni regionalnych ponad 30 milionów mniej. Z kolei Telewizja Polska dostanie ponad 85 milionów złotych mniej.

Z kolei w przyszłym roku - według Rady - szacuje się, że wpływy abonamentowe będą niższe od tegorocznej prognozy około ćwierć miliarda złotych, a wejście w życie nowelizacji ustawy będzie kosztować media publiczne od od 150 do 250 milionów złotych.

Oznaczałoby to, że rozgłośnie i telewizja będą miały do podziału od 400 do 500 milionów złotych. Wpływy abonamentowe mogą być więc niższe nawet o ponad połowę w stosunku do lat ubiegłych - ostrzega Krajowa Rada.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się