Menu Region

"Maradona-mania" w Kalkucie

"Maradona-mania" w Kalkucie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Słynny piłkarz Diego Maradona został entuzjastycznie przyjęty w Kalkucie. Indyjskie media mówią o "Maradona-manii", która opanowała miasto.
Mimo że piłka nożna nie jest w Indiach specjalnie popularna, to legendarny argentyński piłkarz przyjmowany był w Kalkucie po królewsku. Na stadionach, na których się pojawiał, gromadziło się po sto tysięcy miłośników jego talentu. W miejscach przejazdu piłkarza indyjska policja musiała użyć siły wobec dziennikarzy, którzy próbowali zatrzymać kawalkadę samochodów towarzyszących Maradonie.

W drugim i ostatnim dniu swego pobytu w Indiach mistrz piłkarskiego dryblingu położył kamień węgielny pod Indyjską Szkołę Futbolu, odwiedził także dom zakonny Sióstr Misjonarek Miłosierdzia - zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty. Modlił się tam przez chwilę przy jej grobie.

Władze piłkarskie Indii wyraziły nadzieję, że wizyta Diego Maradony przyczyni się do popularyzacji piłki nożnej w tym kraju. Jak dotąd Indie nie odnotowały sukcesów w futbolu na arenie międzynarodowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się