Menu Region

Niesiołowski wytoczy J.Kaczyńskiemu proces

Niesiołowski wytoczy J.Kaczyńskiemu proces

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Staniszewski

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Zaostrza się konflikt między Stefanem Niesiołowskim a Jarosławem Kaczyńskim. Chodzi o zarzut sypania kolegów z opozycji, który prezes PiS postawił wicemarszałkowi Sejmu.
Kilka dni temu Kaczyński stwierdził, że w latach 70. podczas przesłuchań Niesiołowski donosił na przyjaciół z organizacji Ruch. Niesiołowski: Słowa Jarosława Kaczyńskiego to podłość

Po tej wypowiedzi Niesiołowski ogłosił, że Jarosław Kaczyński stracił moralne prawo do wykonywania polityki. - To podłość - powtarzał w Sejmie. - Jarosław Kaczyński przekroczył granicę, po której nie ma prawa do uczestnictwa w życiu społecznym. Nie chcę mieć z nim nic wspólnego.

Niesiołowski mówił początkowo, że nie zamierza wytaczać procesu szefowi PiS, bo nie chce go widzieć. Ale w weekend zmienił zdanie i już nie wykluczył, że spotka się z Kaczyńskim w sądzie. Musi się jednak jeszcze naradzić z prawnikami.

Szef PiS twierdzi, że od dawna wiedział, iż wicemarszałek Sejmu w śledztwie przeciwko działaczom opozycyjnej organizacji Ruch sypał kolegów. Nie chciał jednak o tym mówić, ale agresywnymi wypowiedziami sprowokował go sam Niesiołowski. "Żeby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała" - ironizował Jarosław Kaczyński.

Mówił z przekąsem, że "13-letnie dziewczynki w zderzeniu z gestapo wytrzymywały potworne tortury, a Niesiołowski donosił od pierwszego dnia esbekom".

Kim jest Stefan Niesiołowski

Z wykształcenia jest entomologiem, czyli specjalistą od owadów. W 1995 r. uzyskał tytuł profesora. Wykłada na Uniwersytecie Łódzkim. W latach 1964-1970 był współzałożycielem organizacji Ruch. W 1970 r. planował akcję podpalenia Muzeum Lenina w Poroninie. 20 czerwca, w wyniku dekonspiracji, wraz z innymi działaczami został aresztowany przez SB. 23 października 1971 r. skazano go na karę 7 lat więzienia. We wrześniu 1974 r. został zwolniony na mocy amnestii. Od 1980 r. należał do Solidarności. Za działalność w związku został internowany.Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Przyszla pora na robala

+5 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

karamba (gość)  •

Kapuś to coś ohydnego, to obrzydliwy robal. Taki nie powinien zasiadać w Sejmie. Tak mi wstyd. Ten Sejm pod egidą Platformy zszedł już poniżej ......

odpowiedzi (0)

skomentuj

Inne spojrzenie

+5 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jacek zarazek (gość)  •

Podobnie jak nie obchodzi mnie, czy Wałęsa był Bolkiem, tak i nie obchodzi mnie czy Niesiołowski sypał. Uważam to za sprawę drugorzędną. Pytanie jest natomiast następujące: jak długo i czy w ogóle, ktoś kto był opozycjonistą, może korzystać z abonamentu na wspaniałość? Od początku swej kariery parlamentarnej pan Niesiołowski zachowuje się niegodnie. Obraża każdego, kto się z nim nie zgadza, ubliża prezydentom - słynne nazwanie Kwaśniewskiego prezydentem wszystkich ubeków, a o Lechu Kaczyńskim nie wspominając. Takie jego postawy i wypowiedzi są wspierane przez dziennikarzy, którzy najwyraźniej uważają, że obrażanie jednych jest w porządku a innych nie, a wśród których wyróżnia się Gazeta Wyborcza, która dzisiaj rozpętała histerię w jego obronie. A pan Niesiołowski jest człowiekiem o obrzydliwym charakterze i wątpliwej moralności, co można łatwo wykazać śledząc jego karierę polityczną i wypowiedzi z tym związane. Skoro on obraża wszystkich, to dlaczego słychać tyle krzyku, gdy obrażono jego, tym bardziej, że jego biografia opozycjonisty wygląda dość podejrzanie?

odpowiedzi (0)

skomentuj

ciekawe dlaczego

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fenaktil (gość)  •

a czemuz to Niesiołowski nie wytoczy pocesu Kuroniowi który już w 1992 r. mówił to samo co KAczyński teraz ???

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kapuś

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Paweł (gość)  •

Kapuś zostanie zawsze kapusiem, nie zmieni trego nawet sąd i głośnie bulgotanie w telewizji.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niesiołowski podczas przesłuchania całą odpowiedzialnością obarczył swoją narzeczoną.

+5 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan Bodakowski (gość)  •

Niesiołowski nie dość że sypał (inni w śledztwie starali się mówić jak najmniej) to przede wszystkim całą odpowiedzialnością obarczył swoją narzeczoną. Rozumiem że ma słaba psychikę, ale czemu nie przyzna się do słabości tylko z uporem maniaka kłamie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kaczynscy na wygnaie

+4 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kosti40@o2.pl (gość)  •

Juz dawno Kaczynscy a szczegolnie ten mamusiny chudszy cwaniaczek powinni stanac przed trybunalem stanu. No chyba ze jak twierdzi juz wiekszosc polakow sa to ludzie niezrownowazeni psychicznie i umyslowo.Ale im to juz zaden lekarz nie pomoze.

odpowiedzi (0)

skomentuj