Menu Region

Poznań: Wystawa "Technologie dla ochrony klimatu"

Poznań: Wystawa "Technologie dla ochrony klimatu"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Poznaniu, mimo przerwy w konferencji klimatycznej, zainteresowanie ekologią nie maleje. Otwarta od tygodnia, towarzysząca szczytowi wystawa "Technologie dla ochrony klimatu", cieszy się dużym zainteresowaniem.
Na wystawie zaprezentowano 120 przyjaznych środowisku naturalnemu, oryginalnych urządzeń. Ogromną popularnością cieszy się między innymi symulator do ekologicznej jazdy samochodem, ale także - co ciekawe - brykieciarka do słomy. Zwiedzający wystawę mogą nie tylko obejrzeć proces wytwarzania słomianego brykietu, ale też zabrać ze sobą wyprodukowane kostki. Atrakcją są wiszące ogrody Bangladeszu, łapacze mgły używane na Wyspach Zielonego Przylądka, które pozwalają na pozyskiwanie wody z atmosfery czy solarna kafejka internetowa z Gambii.

Wystawa jest bezpłatna, otwarta dla wszystkich, będzie ją można zobaczyć jeszcze przez tydzień, do 14 grudnia. Małgorzata Snarska, szefowa zespołu ds. konferencji klimatycznej w Ministerstwie Środowiska zwraca uwagę, że to unikatowa w skali światowej ekspozycja, gromadząca technologie na rzecz ochrony klimatu z pięciu kontynentów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się