Menu Region

Francja: Święto Świateł w Lyonie

Francja: Święto Świateł w Lyonie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przez cztery noce na ulicach Lyonu będzie można zobaczyć latające świetliste ryby i wiele innych atrakcji. W tym francuskim mieście trwa tradycyjne Święto Świateł.
Barwne świecące ryby krążą wokół pomnika, stojącego na środku jednego z placów Lyonu. Na murach zabytkowych budowli wyświetlane są tajemnicze motywy roślinne. Nabrzeża Rodanu zostały oświetlone intensywnym błękitnym kolorem, a w innych miejscach starego miasta zbudowano pełne fantazji instalacje artystyczne.

Najważniejszą materią artystów jest za każdym razem światło. Mimo chłodu, tysiące mieszkańców Lyonu spędzą dużą część nocy na spacerze wokół tych atrakcji, będących połączeniem artystycznej wyobraźni i wysoko zaawansowanej technologii.

Święto Świateł wywodzi się z dziewiętnastowiecznej tradycji święta maryjnego, podczas którego mieszkańcy miasta umieszczali w oknach i na balkonach tysiące świec.
Władze Lyonu spodziewają się, że w święcie wezmą udział cztery miliony osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się