Menu Region

Wojsko ucieka od poborowych

Wojsko ucieka od poborowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Komendanci Wojskowych Komend Uzupełnień unieważnią karty powołania tym, które je otrzymali i nie stawili się w jednostce do 4 grudnia - napisał w komunikacie Sztab Generalny.
Wcześniej szef MON Bogdan Klich wyjaśniał, że karty poboru zostaną automatycznie anulowane, a poborowi, którzy nie stawili się do wojska, będą przeniesieni do rezerwy. Ci, którzy nie zgłosili się na komisję wojskową i nie mają przyznanej kategorii wojskowej, muszą to zrobić. Dopiero wtedy mogą być przeniesieni do rezerwy - zdecydował szef MON. Swoją decyzję tłumaczył tym, że Polska zaczyna budowę armii zawodowej.

Wczoraj zakończył się ostatni obowiązkowy pobór do wojska. Od poniedziałku rozpocznie się zatrudnianie ochotników na żołnierzy zawodowych. Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapowiedział, że profesjonalizacja armii zakończy się do końca 2010 roku

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się