Menu Region

Konfrontacje byłych ministrów ws. śmierci Barbary Blidy

Konfrontacje byłych ministrów ws. śmierci Barbary Blidy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W łódzkiej Prokuraturze Okręgowej zakończyły się konfrontacje z udziałem byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Tym razem prokuratorzy porównali jego zeznania z zeznaniami byłego ministra koordynatora służb specjalnych Zbigniewa Wassermana oraz zeznanaimi byłego szefa ABW Bogdana Święczkowskiego.
Przed wejściem do prokuratury Święczkowski powiedział tylko, że jest oburzony, iż - jak twierdzi - z winy pełnomocników rodziny Blidów musi stawić się w niej po raz kolejny.

Natomiast Zbigniew Wassermann mówił iż funkcjonariusze ABW popełnili sporo błędów w akcji zatrzymania byłej minister budownictwa.

Jego zdaniem, akcja była nieprofesjonalnie zabezpieczona, a później przeprowadzona. - Jakby wszystko było przeprowadzone zgodnie z instrukcją nie byłoby takich efektów - dodaje Wasseman. Według niego,
trzeba się zastanowić czy funkcjonariusze ABW powinni być wykorzystywani do zadań policyjnych, gdyż pewne zdarzenia z udziałem ABW już kilkakrotnie zakończyły się niepowodzeniem.

Według Zbigniewa Wassermanna, ta sprawa powinna być w jak najszerszym zakresie upubliczniona, by pokazać okoliczności podejmowania interwencji i kontekst całej sprawy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się