Menu Region

Ruszyła 12. Świąteczna Zbiórka Żywności

Ruszyła 12. Świąteczna Zbiórka Żywności

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W dużych sklepach i hipermarketach w całej Polsce 38 tysięcy wolontariuszy Banków Żywności przez najbliższe trzy dni będzie zbierać produkty spożywcze na świąteczne stoły osób potrzebujących.
Małgorzata Lelonkiewicz z Federacji Polskich Banków Żywności podkreśla, że bardzo wiele osób potrzebuje wsparcia żywnościowego przed świętami. Około 8 procent polskiego społeczeństwa żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, które nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak jedzenie, ubranie i bieżące opłaty. Natomiast aż połowa Polaków ma dochody na poziomie minimum socjalnego.

Wolontariusze Banków Żywności zbierają do specjalnie oznakowanych koszy produkty żywnościowe o długotrwałej przydatności do spożycia. Potrzebne są przede wszystkim słodycze dla dzieci, ryż, kasze i makarony, cukier, olej, mąka, konserwy i inne produkty trwałe.

Małgorzata Lelonkiewicz powiedziała, że w ubiegłym roku w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności zebrano 500 tysięcy ton produktów, które trafiły do 1,5 miliona osób potrzebujących. Artykuły spożywcze zebrane w tegorocznej akcji już na początku przyszłego tygodnia zostaną posegregowane i - poprzez organizacje społeczne - trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się