Menu Region

Kierowcy TiR-ów blokowali dziś dwa terminale odpraw...

Kierowcy TiR-ów blokowali dziś dwa terminale odpraw ciężarówek

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kierowcy blokowali przejście graniczne z Białorusią - w Koroszczynie i Kuźnicy Białostockiej. Przewoźnicy domagali się między innymi zniesienia limitu wwozu do Polski paliwa w zbiornikach samochodów.
W Kuźnicy protest rozpoczął się w południe. Grupa blisko 30 przewoźników z transparentami "Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia" zablokowała jezdnię przed terminalem odpraw. Protestujący nie pozwalali ciężarówkom na wjazd, ani wyjazd z Polski. Przepuszczali samochody osobowe. Po dwóch godzinach blokady zdecydowali, że będą przepuszczać co dwie godziny kilka samochodów ciężarowych. Na początku pozwolili przejechać kierowcom z Rosji i Białorusi.
Polscy kierowcy musieli nadal czekać na przejazd. Protest zakończył się przed godziną 16. Przewoźnicy otrzymali zaproszenie z Ministerstwa Transportu do rozmów, które zaplanowano na najbliższą środę.

Zaproszenie do rozmów otrzymali także przewoźnicy protestujący w Koroszczynie. Tam blokada trwała siedem godzin. Przepuszczano jedynie TIR-y z łatwo psującą się żywnością i żywymi zwierzętami.
Przewoźnicy domagali się nie tylko zwiększenia limitów paliwa, jakie samochody ciężarowe mogą wwieźć do Polski, ale także całego pakietu ustaw, które pomogą przewoźnikom przetrwać okres kryzysu. Domagali się także się udrożnienia wschodniej granicy, obniżenia cen oleju napędowego używanego do profesjonalnego transportu drogowego, pozostawienia dotychczasowego systemu opłat za korzystanie z dróg, a także wprowadzenia cen minimalnych na przewozy i emerytur pomostowych dla kierowców pojazdów ciężkich.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się