Menu Region

Drodzy i najdrożsi

Drodzy i najdrożsi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Gdy Amerykanie deliberują, jaki pies zazna dolce vita u boku Baracka Obamy w Białym Domu, "The Times" ułożył listę najbogatszych zwierząt, jakie stąpały i stąpają po ziemi.
Prasa skrzętnie obliczyła, że wybraniec Obamy będzie miał do dyspozycji 132 pokoje i rozległe ogrody Białego Domu plus ekscytujące podróże prezydenckim samolotem Air Force One. Z drugiej strony jego życie nie będzie należało do najłatwiejszych z powodu ciągłej presji kamer i opinii publicznej. Na razie wiadomo jedno: Obama zamierza wziąć kundelka ze schroniska. I nie będzie to najbardziej rozpieszczony pupil na świecie, któremu trafiło się luksusowe życie i przepych.

1 Najdroższy wśród najdroższych jest Gunther IV - owczarek niemiecki, warty obecnie 90 mln funtów. Niemiecka hrabina Karlotta Liebenstein zapisała w spadku oszałamiającą sumę 140 mln niemieckich marek (około 43 mln funtów) swojemu ukochanemu psu Guntherowi III, którą odziedziczył po jej śmierci w 1991 r.
Gdy Gunther III zdechł, fortuna przeszła na jego potomka Gunthera IV. Za odziedziczone pieniądze, których używał za pośrednictwem tajemniczej grupy ludzi, kupił m.in. ośmiopokojową willę Madonny w Miami. Należą do niego także nieruchomości na Bahamach, we Włoszech i w Niemczech, których wartość szacowana jest na 90 mln funtów.

Strona internetowa poświęcona rozpieszczonemu wilczurowi pokazuje jego luksusowe życie. Są tam zdjęcia Gunthera pluskającego się w basenie w towarzystwie pięciorga opiekunów, "wybranych spośród rówieśników z całego świata ze względu na wyjątkowe cechy - piękno, inteligencję i niezależność".

2 Toby Rimes - pudel, warty 45 mln funtów. Jest potomkiem i spadkobiercą nowojorskiego pupilka, któremu pani w 1931 r. zostawiła 15 mln funtów. Jak widać, majątek został pomnożony, więc Toby'emu na pewno wystarcza do pierwszego.

3 Kalu - szympans, warty 42,5 mln funtów. Człekokształtny Kalu został zaadoptowany przez Patricię O?Neill, córkę hrabiny Kenmore, po tym jak znalazła go przywiązanego do drzewa w Zairze. Na łożu śmierci pani O'Neill zaskoczyła męża Franka, byłego mistrza pływackiego, zapisując całą swoją olbrzymią posiadłość ziemską znajdującą się niedaleko Kapsztadu (RPA) ukochanemu szympansowi. Powód? Po prostu nie potr-fiła znieść myśli, co mogłoby się stać pupilowi po jej śmierci.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się