Menu Region

Stylizacja dla puszystych

Stylizacja dla puszystych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sandra Tomalka

Prześlij Drukuj
Trudno schudnąć do rozmiaru Kate Moss. Łatwiej nauczyć się podkreślać ubiorem atuty figury i odwracać uwagę od niedoskonałości. Czasami wystarczy kilka prostych tricków.
Nie sztuką jest wyglądać atrakcyjnie, nosząc rozmiar "zero". Za to osiagnąć ten efekt, będąc XXL, jest naprawdę sporym wyzwaniem. Panie o rozmiarze 44+ mają problemy z kupieniem modnych ubrań, bo te, które oferują im polskie sklepy, krojem przypominają namiot. Puszystym brakuje też pewności siebie, by zdecydować się na odważniejsze kreacje. Często są pełne kompleksów, wstydzą się swojego ciała i nie dostrzegają w nim nic pięknego.

A przecież nawet nie mając figury top modelki, można wyglądać atrakcyjnie. Trzeba tylko nauczyć się umiejętnie prezentować walory urody, a defekty zakrywać. Pokazać to, co ma się najładniejszego, np. nogi, dekolt lub biust.
Oczarować uśmiechem i pogodą ducha. Po prostu znaleźć swój niepowtarzalny styl. Jak ten cel osiagnąć bez wielogodzinnych tortur na siłowni i drakońskiej diety, można dowiedzieć się na warsztatach "Stylizacja sylwetki" dla tęższych kobiet.

Warsztaty polegają na nauczeniu uczestniczek odpowiedniego doboru fasonu ubrań do sylwetki. - W przypadku kobiet puszystych jest to bardzo ważne, bo panie często tuszują grube partie ciała, zakładając szerokie ubrania, a to wizualnie dodaje im kilogramów - tłumaczy Alicja Chlasta, organizatorka warsztatu i kierownik Ośrodka Rozwoju Osobistego "Alcha".

Panie zobaczą, jak można retuszować to, czego mają za dużo lub za mało odpowiednim krojem, kolorem czy wzorem. - Na przykład paski szeroko rozstawione wygrubiają, natomiast blisko rozstawione wyszczuplają- wyjaśnia pani Alicja. Odpowiedni wybór fasonu doradzi Agnieszka Jelonkiewicz. Stylistka i wizażystka zadba o wizerunek każdej z pań. Pokaże, jak za niewielkie pieniądze mogą się ubierać interesująco i elegancko.

1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się