Menu Region

Czy opłacać abonament telewizyjny po nowemu

Czy opłacać abonament telewizyjny po nowemu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Patrycja Wacławska

4Komentarze Prześlij Drukuj
Poczta rozsyła do domów formularze opłat za rtv. Mają one ułatwić nam regulowanie abonamentu. Zastąpią stare i wysłużone książeczki.
Stare książeczki opłat abonamentu radiowo-telewizyjnego poczta zastąpiła nowymi formularzami wpłat. W ostatnich tygodniach rozesłała nowe blankiety do wszystkich osób, które mają zarejestrowany odbiornik telewizyjny lub radiowy.

PO CO TE ZMIANYAkcja zamiany książeczek na formularze wpłat wiąże się przede wszystkim z nadaniem wszystkim abonentom numerów identyfikacyjnych. Teraz, opłacając abonament, powinieneś obowiązkowo podać miesiąc, za który regulujesz opłatę, oraz twój numer abonenta.

Jeśli już otrzymałeś przesyłkę z nowym blankietem, nie musisz z niego korzystać, opłacając abonament. Jeśli na przykład dotychczas opłacałeś go przelewem z konta czy za pośrednictwem internetu, możesz nadal tak robić. Pamiętaj jednak, by za każdym razem podawać twój numer abonenta.

TRZEBA ZGŁOSIĆObowiązek zarejestrowania odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz - co za tym idzie - płacenia abonamentu rtv, ciąży na wszystkich osobach, które mają radio lub telewizor. Fakt posiadania odbiornika trzeba zgłosić na poczcie w ciągu 14 dni od jego zakupu. Obowiązek płacenia abonamentu spoczywa na tych z nas, którzy mają radio lub telewizor w takim stanie, że w każdej chwili mogą z niego skorzystać. Nie ma znaczenia, jak często faktycznie słuchasz radia lub oglądasz telewizję. Nawet jeśli twój telewizor od miesięcy stoi zakurzony na pawlaczu, ale jego stan techniczny pozwala na to, by z niego korzystać, masz obowiązek płacenia abonamentu.

ILE TO KOSZTUJEJeśli masz jedynie odbiornik radiowy, powinieneś płacić niższy abonament, jeśli masz telewizor albo radio i telewizor - wyższy. Jeśli zapłacisz z góry za dłuższy okres, możesz liczyć na symboliczną zniżkę.

Abonament radiowy wynosi:
5,30 zł za jeden miesiąc,
10,40 zł za dwa miesiące,
15,40 zł za trzy miesiące,
30,40 zł za sześć miesięcy,
58,20 zł za rok.

Abonament radiowo-telewizyjny wynosi:
17 zł za jeden miesiąc,
33,20 zł za dwa miesiące,
49,30 zł za trzy miesiące,
97,50 zł za sześć miesięcy,
186,70 zł za rok.

W 2009 roku wysokość opłat się nie zmieni. Abonament należy płacić z góry do 25. dnia każdego miesiąca. Osoby fizyczne płacą tylko jeden abonament, nawet jeśli w domu i samochodzie korzystają z kilku odbiorników radiowych i telewizyjnych. W prywatnych firmach trzeba płacić osobny abonament za każdy odbiornik.

1 »
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

abonament

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niepłacący (gość)  •

wyszukaj : nadanie nr abonenta rtv . ów nr musi być doręczony listem poleconym . chcą aby płacić za programy o rynsztokowej wartości

odpowiedzi (0)

skomentuj

Abonament

+127 / -110

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gardian Marzena (gość)  •

Jak mam odzyskac swój nowy numer konta?Płace za abonament przez internet tak jak płaciłam na konto do Bydgoszczy ale nie znam swojego numeru konto prosze o pomoc.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pytanie

+102 / -63

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ciekawy (gość)  •

Jestem posiadaczem sokowirówki, która używam od czasu do czasu. Czy muszę płacić za posiadanie jej abonament, i w jakiej wysokości?

odpowiedzi (0)

skomentuj