Menu Region

Wiktor Świetlik: Kaczyński zachował się nie fair

Wiktor Świetlik: Kaczyński zachował się nie fair

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Publicysta "Polski"

14Komentarzy Prześlij Drukuj
Niesiołowski nie zasługuje na to, by negować jego imponujący dorobek opozycyjny.
Wczorajsze ataki Jarosława Kaczyńskiego na Stefana Niesiołowskiego to już nie tylko błąd, ale wielbłąd. Ubliżanie wicemarszałkowi z mównicy sejmowej od kapusiów, dezawuowanie jego opozycyjnego dorobku zaszkodzi przede wszystkim szefowi PiS. A do tego jest po prostu nie fair.

Po pierwsze, dlatego że - bez względu na to, co się stało na przesłuchaniach po dekonspiracji Ruchu - Niesiołowski za udział w tej organizacji dostał siedem lat.
Jego życiorys to piękna opozycyjna karta. Jarosław Kaczyński nic wspólnego z Ruchem nie miał. Przesłuchaniem sprzed 38 lat marszałek dostał po głowie za teraźniejszość - czyli okres po 1989 roku. Okres - trzeba przyznać - kontrowersyjny.

Wraz ze zmianami sztandarów politycznych Niesiołowski definiował sobie nowych wrogów i atakował ich z zajadłością pit bulla tresowanego do walk w klatce. Kilka dni temu w TVN polemizował ze spokojnym Kazimierzem Ujazdowskim, który przecież dawno opuścił PiS. Zamiast skupić się na temacie dyskusji, w zaskakujący sposób rzucił się na Ujazdowskiego, wymyślając jakieś surrealistyczne zarzuty ("pan nie jest ani za PiS, ani za PO").

Moim zdaniem stał się po prostu niewolnikiem swojej własnej formy. Nie potrafi dyskutować już w inny sposób, i faktycznie wygląda to tak, jakby traktował swoich dawnych kolegów z opozycji tak brutalnie, jak niegdyś traktował PZPR-owców.

Ale czy to daje Kaczyńskiemu jakiekolwiek prawo do negowania przeszłości marszałka? Do robienia z zasłużonego opozycjonisty jakiegoś Maleszki? Przecież to już bicie poniżej pasa na całego.
Lider PiS używa lustracji jak pały, którą okłada się rywali. Podkopuje tym samym, bardziej niż tysiąc obelżywych publikacji w "Gazecie Wyborczej" pod adresem historyków IPN, wiarygodność w coś, co w Polsce było konieczne, a do końca wciąż się nie stało. W potrzebę pełnego ujawnienia przeszłości i rozliczenia z nią. Także przebaczenia, ale nie według zasad rodem z fast foodu. Takiego przebaczenia, które jest poprzedzone skruchą, wyznaniem i odkupieniem win.

Co więcej, Kaczyński szkodzi samemu IPN-owi, na którego publikację się powołuje. Niepotrzebnie upolitycznia jej dorobek, dając do ręki argumenty tym, którzy archiwa najchętniej by zabetonowali, a przynajmniej zagłodzili IPN przy pisaniu budżetu.

Warto przypomnieć sobie, jak grono opozycyjnych działaczy z Bronisławem Wildsteinem wyjaśniało niegdyś sprawę wspomnianego Maleszki, apelując do niego, by sam się ujawnił. To chyba może być wzorzec postępowania. A ostatecznie oni mieli do czynienia ze zdemoralizowanym, nałogowym zdrajcą (choć jeszcze do końca o tym nie wiedzieli), a lider PiS ma do czynienia z zasłużonym działaczem opozycji, który podczas śledztwa miał mieć chwilę słabości.

Jarosław Kaczyński popełnia jeszcze jeden błąd. Taktyczny. Schodzi na poziom, na którym polemiki toczą Janusz Palikot, Przemysław Gosiewski, sam marszałek Niesiołowski czy ostatnio, nie wiadomo czemu, marszałek Komorowski. Tusk tak nie robi. Ma swoich ludzi od mokrej roboty. On zachowuje wizerunek zdystansowanego, zajętego ważniejszymi sprawami. Nie wyrywa łomu z rąk Palikota i nie zaczyna tłuc nim sam.

Wygląda na to, że godziny namysłu spędzone w Klarysewie nad nową strategią PiS niewiele pomogły. Szkoda, bo Polska rządzona przez PO potrzebuje normalnej opozycji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

DZIENNIKARZYNO - CHŁOPTASIU TY SAM ZACHWUJESZ SIE NIE FAIR !

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zdegustowany (gość)  •

Jak Ty jako młody szczyl może rozsądzać gdzie jest prawda, a gdzie nie i kto zachował się dobrze, a któ nie nie mając o tym zielonego pojęcia !
Kaczyński sprowokowany wyzwiskami Niesioła powiedział prawdę, gdyby tak nie było Niesioł nienawistnik w mig poleciałby do Sądu. Do tych faktów sam sie wcześniej przyznał w swojej ksiązce i ta sprawa była znana w środowisku. Nawet sądownie musiał przepraszał swoją byłą narzeczoną, która tez go oskarża oraz inni członkowie "Ruchu".
Takze Panie wyrocznio, nie wystarczy pracowac w ogólnokrajowej gazecie, by miec prawo moralne do roztrzygania racji, trzeba brać pod uwagę fakty, a nie ton medialny i wypłacaną kasę, bo później Panu to ktoś wyciągnie i będzie się Pan wstydził ?


odpowiedzi (0)

skomentuj

Nikt nie neguje dorobku

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aqua (gość)  •

Bo dorobek może być chwalebny i też może być negatywny. OSTATNIMI CZASY pan który być może zna się na robalach sam zachowywał się jak ROBAL. A co do przesłuchań to jak pękł ,to ja i tysiące ludzi jesteśmy od niego lepsi. I nic tu nie pomoże mu wygadana gęba. Powinien zresztą sam się przyznać lub właśnie pan redaktor to wcześniej opisać, nie czekając na sensacje z trybun Sejmu. A tak następny odpalony idol PO.

odpowiedzi (0)

skomentuj

GRAŚ SYPIE?

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kopik (gość)  •

Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czyżby pan ogłuchł i oślepł

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krytyk (gość)  •

Czy pan redaktorze Świetlik zmysły stracił? Pan nie słyszy co Niesiołowski wygaduje? To kompletne dno. Razem z Palikotem
kompromitują PO i nasz parlament. Żadne opozycyjne zasługi nie
usprawiedliwiają Niesiołowskiego wybryków. Pan tego nie widzi i nie słyszy a skoro tak to niech się Pan pospiesznie uda do lekarzy stosownej
specjalności. Pańska aberacja każe panu obwieścić:
"Kaczński zachował się nie fair". To prawda, że Kaczyński za nadto sprawę w bawełnę owijał. Rozumieć należy, że Palikot i Niesiołowki to super dżentelmeni?! Według pana! Na szczęście pan nie jest sam w tym kraju, są inni, którzy trzeżwiej widzą sprawy o których pan pisze.
Od parlamentarzystów nie dorobku opozycyjnego wymagam lecz rozumnego działania dla dobra kraju, a tego kompletnie brak w przypadku Niesiołowskiego - i nie tylko jego.
Dla pana wiadomości przekazuję, że nie jestem członkiem PiS ani też wielbicielem J. Kaczyńskiego,
ale jednocześnie nie toleruję "świętych krów" o "imponującym dorobku opozycyjnym", które destrukcję sieją - mam ich już po prostu dość! Osobiście mam też jakiś tam dorobek w opozycyjnym zakresie ale nie wykorzystuję go do dorażnych celów ani też innych. Świętych krów w naszym parlamencie jest zbyt dużo aby je tu wyliczać, w miejsce tego rzucam następujące hasło: pilnie,
"Święte krowy z parlamentu wyprowadzić!" Pan zna pewnie to hasło, dotyczyło sztandaru "wielce zasłużonej dla kraju partii", której zawdzięczaliśmy wszystko - z niewolo włacznie!

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie ma pan racji

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mela (gość)  •

Wszystkiemu jest winny Niesioł prowokator, jeśli nie jest czysty to powinien siedzieć cicho, a nie pluć na ludzi prawych i uczciwych, prawdziwych patriotów, jakim są bez wątpienia bracia Kaczyńscy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Z całym szacuneczkiem Redaktorku...

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kolo (gość)  •

A czy "Muchozol" Niesiołowski był fair gdy sypał kolegów. Moralność Kalego - Redaktorku, no nie?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kaczor jest po prostu idiotą

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kaka (gość)  •

To cynik który w stanie wojennym chował się gdzie sie tylko dało ,a dziś chce oceniać innych co wywalczyli wolną Polskę gdy ten zakompleksiony kurdupel nawet kapci za np.Niesiołowskim,Wałęsą nie jest godzien nosić.
Kaczor to cham i prostak,który ciągnie PIS do upadku -tu mu kibicuje, bo jak PIS-owcy nie widzą ,że ten furiat ich wykończy to ich problem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ile płacą za wierszówkę anty-IPNowską i anty-PiSowską?

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Niniol (gość)  •

Zadziwiające jak łatwo niektórzy pracownicy mediów do każdej możliwej sprawy podciągają IPN, a w czynach polityków PiSu widzą same zło. A może napisać coś o chamie na marszałkowskim stołku, o jego uwikłaniu w prowokacje i machinacje służb specjalnych? Albo wyciągnąć na światło dzienne w jak fatalnej kondycji finansowej pani Kopacz zostawiła zarządzany przez siebie szpital? Albo sprawdzić jak sobie radzi pewna gmina z długami pozostawionymi przez pierwszego zagłuszacza PO, pana Chlebowskiego?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Świetlik, szukaj roboty. Systematycznie spada sprzedaż "Polski"

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

http://www.wirtualnemedia.pl/article/2551719_W_ciagu_roku_o_10_proc._spadla_sprzedaz_Polski.htm (gość)  •

Wirtulane Media:

W październiku spadła sprzedaż większości największych gazet regionalnych - zmiana na pozycji lidera. Łączna sprzedaż tytułów pod marką 'Polska' wyniosła 321 tys. egz. - najwyższą osiągnęła 'Polska Dziennik Zachodni' - 81 762 egz., a najmniejszą 'Polska Koszalin' - 518 egz. - raport.
Zmiana lidera na rynku gazet regionalnych. Pozycję numeru jeden stracił "Polska Dziennik Zachodni" (Polskapresse), którego sprzedaż ogółem wyniosła w październiku b.r. 81 762 egz. (spadek o 3,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2007 r.) - wynika z najnowszych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.
Na pierwsze miejsce awansowała gazeta "Gazeta Pomorska" (Gazeta Pomorska Media) - 82 918 egz. (rok wcześniej 83 634 egz.) a na trzecim uplasował się "Express Ilustrowany" (Polskapresse) - 53 716 egz.

http://www.wirtualnemedia.pl/article/2551719_W_ciagu_roku_o_10_proc._spadla_sprzedaz_Polski.htm

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ktos to musiał powiedzieć.

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czyt (gość)  •

Pewnie że Po ma swoich oszołomów, ale im i tak nikt nie wierzy. Są od tzw. zadymy, puszczania śmierdziela w okolicy tematu kolejnej wpadki PO. A J.Kaczyński nie wybiera się na prezydenta, nie jedzie do Unii, nie... itd. i tak przyklejono mu tyle łatek że szkoda gadać. Jeśli koniecznie Pan redaktor chce to ja mogę to samo wygarnąć Niesiołowskiemu. Wygląda na to że kolejny "idol" powinien odejść. tylko czy "pismaki" dadzą mu odejść?

odpowiedzi (0)

skomentuj