Menu Region

Kraków: Były policjant skazany na dożywocie

Kraków: Były policjant skazany na dożywocie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd w Krakowie skazał na dożywocie byłego policjanta Jerzego K., który zlecił zabójstwo swojego znajomego, aby móc w ten sposób zaopiekować się jego 10-letną pasierbicą.
Sędzia Rafał Lisak, rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie przyznał, że to jedna z bardziej szokujących spraw, jakie trafiły na wokandę. Jego zdaniem co jakiś czas pojawiają się specyficzne zbrodnie, skłaniające do przemyśleń, jak bardzo psychika ludzka potrafi być zagmatwana. Jerzy K. próbował namówić znajomego, by przekazał mu prawo do opieki nad dziewczynką, bo bardzo chciał mieć córkę. Ojczym dziecka odmówił.

Były policjant wynajął mężczyzn, którzy organizowali napady na rodzinę dziewczynki, grozili jej ojczymowi, wymuszali haracze. Chciał, aby zagrożona rodzina oddała mu dziecko, którym często się opiekował i które bardzo dobrze go znało. Gdy mimo to nie osiągnął celu, a matka dziecka zaczęła go podejrzewać - zlecił zabójstwo. Podczas trwającego ponad dwa lata procesu nie przyznał się do winy.

Jerzy K. swoją ofiarę znał od 20 lat. Jego wspólnik został skazany na 25 lat więzienia, zabójcy dostali po 15 lat.

Były policjant ma 53 lata. Pracował w laboratorium kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów. To pozwalało mu zacierać dowody w swojej sprawie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się