Menu Region

Od geologa do glazurnika, czyli warszawski cennik usług...

Od geologa do glazurnika, czyli warszawski cennik usług budowlanych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Konderak W. Rozenberg, kaza

Prześlij Drukuj
Postanowiliśmy sprawdzić, ile obecnie liczą sobie za usługi warszawscy fachowcy z branży budowlanej. Są to oczywiście ceny orientacyjne. Zawsze bowiem można znaleźć kogoś, kto zgodzi się wykonać pracę za niższą stawkę. Pytanie tylko, czy jakość robót będzie dla nas satysfakcjonująca.
Więcej na pewno zapłacimy firmie budowlanej niż osobie prywatnej. Trzeba też pamiętać, że w budownictwie wiele prac wycenianych jest razem: umawiamy się na konkretną kwotę za budowę domu o konkretnej powierzchni.

1-1,5 tys. zł
To koszt przeprowadzenia badań geologicznych gruntu. Cena uzależniona jest od wielkości działki, a także od tego, czy konieczne będzie przeprowadzenie bardziej zaawansowanych i skomplikowanych badań.

1,5-2,5 tys. zł
Tyle trzeba zapłacić za wykonanie mapki geodezyjnej.

kilka tys. zł
Taką kwotę liczy sobie architekt za wykonanie projektu domu. To kwota wyjściowa, usługa może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

500 zł - 5 tys. zł
Tyle trzeba zapłacić za adaptację typowego projektu domu do potrzeb konkretnego inwestora, konkretnej działki.

1 tys. zł i więcej
Tyle kosztuje projekt przyłączenia wody, prądu lub gazu do domu, cena zależna jest od lokalizacji działki i sprzętu, który trzeba wykorzystać, może ona sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, gdy korzystamy z usług dużych firm.

1-2 tys. zł
To koszt wytyczenia przez geodetę domu na działce.

1,5-3 tys. zł
To kwota, jaką trzeba zapłacić za naniesienie kolejnych elementów na mapie geodezyjnej.

1,5-4 tys. zł
Tyle płacimy kierownikowi budowy za nadzór nad naszą inwestycją.

150-180 zł
Tyle kosztuje godzina pracy koparki.

150-500 zł
Tyle zapłacimy murarzom za mkw. powierzchni całkowitej domu (typu bungalow, z częściowo mieszkalnym poddaszem). Postawienie ścian w budynku o powierzchni 150 mkw. będzie kosztowało od 22,5 tys. zł do 75 tys. zł. Każdy projekt jest wyceniany pod kątem trudności jego realizacji, więc trzeba liczyć się z dużymi rozbieżnościami.

40-200 zł
Tyle weźmie cieśla za wykonanie metra kwadratowego więźby dachowej.

12-25 zł
Tyle trzeba liczyć za ułożenie metra kwadratowego wełny lub folii zabezpieczającej, kwota ustalana jest w zależności od stopnia skomplikowania dachu, rodzaju materiału i grubości izolacji.

16-35 zł
Tyle trzeba zapłacić ekipie dekarzy za pokrycie metra kwadratowego dachu przy średnim stopniu trudności prac, cena wzrasta wraz z rodzajem materiału, blachodachówka jest najtańsza, następnie dachówka ceramiczna, najdroższy zaś jest materiał cementowy.

20-30 zł
Tyle trzeba zapłacić za wykończenie dachu, czyli ułożenie metra kwadratowego podbitki.

40-60 zł
Tyle płacimy za metr kwadratowy zwykłego tynku zewnętrznego wraz z ociepleniem i strukturą, jeżeli jednak dom będzie wyższy niż 6 metrów, to do ceny musimy doliczyć około 18 zł za każdym metr kwadratowy rusztowania.

35-60 zł
To koszt położenia metra kwadratowego płytki klinkierowej lub kamiennej na elewacji.

23-28 zł
Tyle trzeba zapłacić ekipie za wykonanie metra kwadratowego wylewki. Cena zależna jest jednak od rodzaju podłoża, grubości wylewki i od tego, czy planowane jest np. ogrzewanie podłogowe.

55-60 zł
Tyle zapłacimy za montaż każdego punktu w instalacji elektrycznej, w cenę wliczony jest materiał.

120-180 zł
To koszt wykonania przez fachowca każdego tzw. punktu w instalacji wodnej (np. kranu), centralnego ogrzewania (grzejnik) i gazowej (np. podłączenie kuchenki), jest to cena robocizny.

24-30 zł
Tyle trzeba zapłacić za metr kwadratowy tynkowania.

30-70 zł
To koszt położenie metra kwadratowego kafelków, w zależności od rodzaju płytek oraz podłoża, cena może ulec zmianie.

200-300 zł
Tyle trzeba zapłacić za oprawienie (wstawienie) okna lub drzwi.

20-25 zł
To koszt położenia metra kwadratowego paneli podłogowych, należy doliczyć do tego jeszcze 10 zł za każdy metr bieżący listwy przypodłogowej.

35-50 zł
To cena postawienia ścianki działowej, w zależności czy zdecydujemy się na ścianę murowaną, czy płytę gipsowo-kartonową, cena jest różna.

8-15 zł
To cena za metr kwadratowy malowania ściany na gotowo.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się