Menu Region

Chińskie auta w Polsce

Chińskie auta w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Pobocha

2Komentarze Prześlij Drukuj
Kolejna firma z chińskimi korzeniami - China Automobile Polska - zamierza oferować na naszym rynku samochody osobowe. Główną zaletą pojazdów ma być niska cena. Tyle, że póki co chińskie auta w Polsce się nie sprzedają.
O samochodach zza Wielkiego Muru głośno jest od kilku lat, głównie za sprawą pozwów o plagiaty wytaczanych chińskim firmom oferującym pojazdy w Europie. Producenci ze Starego Kontynentu upatrują w autach z Państwa Środka wiernych kopii swoich modeli, tyle że pod innymi nazwami. Ich racje podzielają sądy.

Nie tak dawno w Niemczech zapadł wyrok zakazujący sprzedaży na tamtejszym rynku Shuanghuana CEO, zbyt przypominającego BMW X5. Kilka miesięcy wcześniej sąd w Turynie wydał orzeczenie zakazujące oferowania we Włoszech modelu Great Wall Peri, niemal identycznego z Fiatem Pandą.

Chińczycy nie zrażają się problemami i otwierają swoje przedstawicielstwa na kolejnych rynkach, w tym w Polsce. Działalność rozpoczęła właśnie firma China Automobile Polska. Pierwszym samochodem jaki trafi do sprzedaży, ma być wspomniany Shuanghuan CEO.

Pojawianie się kolejnych modeli uzależnione jest od otrzymania homologacji upoważniającej do masowej sprzedaży na rynku europejskim. Prawdopodobnie kolejnym modelem po CEO będzie 3-drzwiowy SUV Jonway UFO, który będzie najtańszym pojazdem tego typu na polskim rynku. Trzecim autem zostanie GX6 firmy Gonow - 5-miejscowy SUV.

China Automobile Polska nie będzie pierwszą chińską firmą oferującą samochody w Polsce. W naszym kraju działa już m.in. Landwind Polska z siedzibą w Mogilnie sprzedająca SUV-a X-Pedition, bazującego na Oplu Fronterze i Isuzu Rodeo. Samochód wsławił się fatalnym wynikiem w testach bezpieczeństwa ADAC, najgorszym w historii tego stowarzyszenia.

Od dwóch lat w Radomiu mieści się przedstawicielstwo marki Great Wall Cars. W ofercie ma SUV-a o nazwie Hover. Ceny auta wynoszą od 63 do 74 tys. zł. Pod względem wielkości Hover plasuje się między Toyotą RAV4 a Land Cruiserem.
1 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nie sprawdzi się

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bartek (gość)  •

Nie przyjmie się, zresztą podobnie jak Tata... Tata sam się wykończył, ogłaszając wszem i wobec, że udało się wyprodukować najtańsze auto na świecie. Ludzie rzucili się do salonów, a tam niespodzianka. Ceny modeli Taty są wysokie. Jeżeli chodzi o auta chińskie, to wiadomo, jaką opinię u kupujących w Polsce ma ten kraj. Nie trzeba nic dodawać. Poza tym ludzie wolą kupić sprawdzonego Fiata w promocji (teraz, to 20 procent w dół ceny poleciały), niż bawić się w chińszczyznę...

odpowiedzi (0)

skomentuj

chinszczyzna

+13 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

polak (gość)  •

to ma byc tanio 70 tys? za tandetne wykonanie i materialy rakotworcze!!!!!
za 20-30 tys bym sie zastanawial bo zycie jest bezcenne a ryzyko duze

odpowiedzi (0)

skomentuj