Menu Region

Kaczyński o Smoleńsku: Donald Tusk pozwolił na lekceważenie...

Kaczyński o Smoleńsku: Donald Tusk pozwolił na lekceważenie Polski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

33Komentarze Prześlij Drukuj
Zachowanie Rosjan i władz polskich po katastrofie smoleńskiej to gigantyczny skandal - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił jednak, że nie ma wątpliwości iż na Wawelu pochowani zostali: jego brat prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.
Prezes PiS był we wtorek w TVP1 pytany o informacje z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, że ciało jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, Anny Walentynowicz zamieniono z ciałem innej z ofiar.

Gigantyczny skandal w Smoleńsku


Na pytanie, czy ma jakiekolwiek wątpliwości, czy na Wawelu został rzeczywiście pochowany jego brat odpowiedział: "Nie ukrywam, że ja tego nie rozpatruję w tym kontekście - ja przede wszystkim myślę tutaj o potwierdzeniu tego, co jest - w moim przekonaniu - wiadomo od bardzo dawna - tego gigantycznego skandalu jeżeli chodzi o zachowanie Rosjan, jeżeli chodzi o zachowanie polskich władz, jeśli chodzi o oszukiwanie opinii publicznej".


Kaczyński przypomniał wypowiedź obecnej marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która jeszcze jako minister zdrowia zapewniała, że każdy znaleziony skrawek ciał ofiar katastrofy smoleńskiej został przebadany genetycznie.

- To wszystko okazało się nieprawdą i to naprawdę powinno mieć w końcu konsekwencje. Jeżeli jesteśmy państwem demokratycznym, chcemy być państwem demokratycznym, praworządnym, to naprawdę to musi mieć konsekwencje - ci ludzie nie mogą nie mogą po prostu pozostać w polskiej polityce, bo to obraża najbardziej elementarne reguły życia w państwie - i demokratycznym i praworządnym - podkreślił prezes PiS.

Jego zdaniem, w Polsce z demokracją i praworządnością jest obecnie "bardzo niedobrze". - Tutaj po raz kolejny okazało się, że ci, którzy mieli do zachowań władz rosyjskich i polskich stosunek krytyczny mieli rację - dodał Kaczyński.

- Jestem przekonany, że to wszystko było robione w sposób skandaliczny i wskazujący na to, na co polskie władze, Donald Tusk osobiście, pozwolił, to znaczy na całkowite lekceważenie. Takie zachowanie, jakie wtedy pokazał nasz premier, to było pokazanie, że Polska po prostu może być lekceważona, że nawet w tak skrajnej sytuacji - mówił Kaczyński.

- Mówię o 10 kwietnia i o dniach po - o tych wszystkich decyzjach, które zresztą do dziś dnia nie są wyjaśnione także z punktu widzenia prawa, bo nie wiadomo na jakiej podstawie podjęto decyzję o trybie wyjaśniania tej sprawy, nie wiadomo kiedy podjęto tą decyzję. Jest sprawa tych trumien, kto podjął tę decyzję, żeby ich nie otwierać. Kto podjął taką decyzję, na jakiej podstawie prawnej, gdzie są dokumenty dotyczące tej kwestii - dodał.

Na Wawelu na pewno Kaczyńscy


Kaczyński powiedział, że nie ma wątpliwości iż na Wawelu spoczął jego brat. - Ja rozpoznałem ciało mojego świętej pamięci brata na lotnisku i tutaj nie miałem żadnych wątpliwości, że to jest on. Był zmieniony, ale wątpliwości nie miałem - zapewnił.

- Później tutaj nastąpiła pewna zmiana związana z jakimiś zabiegami, bo ciało mojego brata było wyjęte z trumny i było poddane pewnym zabiegom, to ja uważam, że na Wawelu jest pochowany mój brat. Jestem o tym całkowicie przekonany - dodał.

Podkreślił, że podobnych wątpliwości nie ma również rodzina jego bratowej, Marii Kaczyńskiej, zarówno jej brat Konrad Mackiewicz, jak i córka prezydenckiej pary, Marta Kaczyńska.

Prezes PiS wyraził też opinię, że ciała wszystkich ofiar katastrofy powinny były zostać poddane sekcji już po przywiezieniu po Polski. - Niepoddanie ich sekcji było działaniem skandalicznym i - w moim przekonaniu - łamiącym już nie tylko zasady postępowania karnego, ale także prawo karne - ocenił Kaczyński.

Dodał, że oczekuje od ministra sprawiedliwości wyjaśnień m.in. dlaczego ekshumacja ciał związana z wątpliwościami dotyczącymi ich tożsamości następuje po 2,5 roku po katastrofie. Podkreślił jednak, że "trudno mówić tutaj o odpowiedzialności politycznej Jarosława Gowina za to co się wtedy stało". - Za to odpowiada Donald Tusk, pani marszałek Kopacz. Za to odpowiadają ci politycy, którzy wtedy stanowili ścisłe kierownictwo partii, także obecny prezydent - stwierdził Kaczyński.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się w systemie Piano

33

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Jaras , nie przesadzaj

+14 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jachu (gość)  •

Matoł to renegat . Z Polską nie ma nic wspólnego.

odpowiedzi (0)

skomentuj

III Rzesza

+24 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ramol (gość)  •

Jak ty dobrze wiesz co robila trzecia rzesza, ale nie wiesz ile jest 2x2, gamoniu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

III Rzesza niszczyła Polske przemoca i obozami koncentracyjnymi

+20 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dziadek z Wehrmachtu (gość)  •

TUSK niszczy Polske nieudolnoscia i klamliwym piarem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

kaczor

+22 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fetol (gość)  •

Ten co na zdjeciu chyba napil sie czegos czeskiego. Nie bardzo mu sie patrzy. Uwaga PIS-owcy bo stracicie swojego ukochanego przywodce. A moze zadlugo konia bil?

odpowiedzi (0)

skomentuj

5 słów do Donalda Tuska:

+29 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jan urban (gość)  •

Sierpem i młotem jeba...ć PO-wską hołotę !!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Donaldobusem w Polskę drugi raz już się nie wybierze...,

+24 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

ale w zamian za zgodę na lekceważenie i okradanie Polaków oraz niszczenie Polski Merkel zrobi go dygnitarzem w Unii Europejskiej. Kiedy Polska osiagnie już dno pod jego rządami, to wtedy ucieknie do Brukseli i stamtąd będzie te dno jeszcze pogłębiał.

odpowiedzi (0)

skomentuj

tak tylko pytam..

+20 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jack (gość)  •

Gosciu!-a to ten sam FOZZ skąd szły miliony na przyszłość tvn- pana W i spółdzielnię mieszkaniową "Związkowiec"?Naczytaleś się gazet "mity i fakty" " nie"i innego gówna to się nie dziwię Twoim sPOstrzeżeniom..

odpowiedzi (0)

skomentuj

Polecam

+23 / -32

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AntyPiS (gość)  •

Afery Kaczyńskich - FOZZ
szokujące fakty o Kaczyńskich – kim są, co dobrego zrobili, dla Izraela oczywiście, i jak sprzedali naszą Ojczyznę za judaszowe srebrniki?

Cyt. "Lech Kaczyński osiągnął drugi po prezydencie Kwaśniewskim wynik zaufania w sondażach ośrodków badania opinii publicznej. Ufa mu już około 70 proc. Respondentów. Zdołał prześcignąć nawet ulubieńca emerytek - Jacka Kuronia.
Skąd się wziął ów wytrysk sympatii i zaufania do Lecha Kaczyńskiego? Ludzie mają kiepską pamięć, a media w większości bezkrytycznie wspierają Kaczyńskiego.
Równo dziesięć lat temu bracia Kaczyńscy również mamili ludzi obietnicami zwalczania korupcji. Gromiąc uwłaszczanie się na majątku skarbu państwa bracia bliźniacy patronowali powołaniu osławionej spółki "Telegraf".
Lech Kaczyński był członkiem Rady Nadzorczej "Telegrafu" od września 1990 roku do lutego 1991. W czasie gdy w niej zasiadał, kapitał spółki wzrósł ponad osiemdziesięciokrotnie, do kwoty blisko 2 milionów dolarów. Pieniądze te pochodziły od firm należących do skarbu państwa. Państwowy wówczas Bank Przemysłowo - Handlowy wspomógł spółkę "Telegraf" 11 miliardami starych złotych, natomiast państwowy Budimex wykupił w spółce udziały za okrągłą sumkę 9 miliardów złotych. "Telegraf" wziął jeszcze 15 miliardów kredytu z państwowego wówczas Kredyt Banku (12.04.1991 r.), zaś z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Bracia Kaczyńscy w zamian za forsę, jaka przepłynęła z tych "nomenklaturowych", państwowych firm, zapewniali ich "komuszym" prezesom polityczną osłonę.
Kaczyńscy nie mieli również nic przeciwko temu, aby "Telegraf" zasilały pieniądze pochodzące od biznesmenów podejrzewanych o korupcję. W artykule pt. "Modliszki z PC", opublikowanym we "Wprost" (nr 22 / 92) Krystyna Naszkowska - powołując się na Bagsika i Gąsiorowskiego - podała, że działacze partii Kaczyńskich wzięli od właścicieli Art - B 57 miliardów złotych. [starych - dop. red.]
W latach 1990 - 1991 Kaczyńscy dobrali się do majątku skarbu państwa nie tylko poprzez "Telegraf". Założona przez nich Fundacja Prasowa "S" przejęła bez przetargu "Express Wieczorny" i po dwóch latach odsprzedała gazetę z godziwym zyskiem. 13 maja 1991 roku zapłaciła za "Express Wieczorny" ok. 16 miliardów złotych. 13 lipca 1993 roku sprzedała gazetę za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, które kupujący wpłacił na poczet zwrotu pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku. Fundacja Kaczyńskich mogła sobie pozwolić na kupno gazety i dwóch drukarni m.in. dlatego, że dostała od państwowego wówczas Banku Przemysłowo - Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Bank zapłacił jeszcze ich fundacji 39,4 miliarda skapitalizowanego czynszu za wynajem budynku należącego do skarbu państwa.

Link do str. h..p://astral-projection.blog.onet.pl/Afery-Kaczynskich-FOZZ-Telegra,2,ID420826462,DA2011-01-31,n

odpowiedzi (0)

skomentuj

kaczor

+25 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kura (gość)  •

Kaczor czy do twojego tepego lba nie dociera ze polska jest jednym z najbiedniejszych krajow europy? Co ty chcesz zwojowac z twoja antyeuropejska polityka, tak jak twoj brat?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kaczor

+31 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dziedziol (gość)  •

Kaczor czy do twojego tepego lba nie dociera ze polska jest jednym z najbiedniejszych krajow europy? Co ty chcesz zwojowac z twoja antyeuropejska polityka?

skomentuj

Polska....

+11 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcin (gość)  •

Polska jest biedna właśnie przez Unię Europejską i rząd Tuska.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »