Menu Region

Prezydent Osetii Płd. o wojnie z Gruzją i incydencie z...

Prezydent Osetii Płd. o wojnie z Gruzją i incydencie z Kaczyńskim

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Osetii Południowej w wywiadzie dla rządowej "Rossijskoj Gazety" ujawnił kulisy wojny z Gruzją. Przedstawił także swoją wersję incydentu granicznego z udziałem prezydentów Polski i Gruzji; Eduard Kokojty twierdzi, że incydent był gruzińską prowokacją.
Kokojty uważa, że w strefie działalności zachodnich obserwatorów, gruzińskie służby często otwierają ogień z pistoletów z tłumikiem w kierunków osetyjskich posterunków. Według niego, osetyjscy żołnierze odpowiadają wyłącznie strzałami w powietrze. Eduard Kokojty twierdzi, że prezydent Micheil Saakaszwili "doskonale o tym wie" i dlatego był tak spokojny w trakcie zajścia.

Osetyjski przywódca pyta "po co prezydent Saakaszwili zawiózł Lecha Kaczyńskiego na terytorium niezależnego państwa - czyli Osetii Południowej - bez poinformowania o tym lub jakichkolwiek uzgodnień" ze stroną osetyjską?.

Do incydentu w pobliżu osetyjskiego posterunku granicznego doszło 23 listopada. Gdy kolumna z prezydentami Polski i Gruzji zbliżyła się do posterunku, słychać było serię z karabinu maszynowego. Osetyjska minister informacji najpierw przyznała, że to osetyjscy żołnierze strzelali w powietrze, później się z tego wycofała.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się