Menu Region

Alarmy antyterrorystyczne na trzech indyjskich lotniskach

Alarmy antyterrorystyczne na trzech indyjskich lotniskach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na trzech dużych lotniskach w Indiach ogłoszono alarm antyterrorystyczny. Decyzję podjęto po przekazaniu przez wywiad informacji o zagrożeniu.
Indyjski minister obrony wydał rozkaz armii, by przygotowała się na ewentualne ataki z powietrza i morza. Szef lotnictwa z kolei zapewnił, że siły, którymi dowodzi, są w stanie gotowości.

Pasażerowie na trzech głównych lotniskach największych miast Indii - Delhi, Chennai oraz Bangalore - zostali powiadomieni o konieczności przybycia na odprawę trzy godziny wcześniej. Zarządzono bowiem dokładne przeszukania wszystkich wchodzących na pokłady samolotów. Dokładnie sprawdzane są też samochody podjeżdżające pod terminale.

Według telewizji NDTV, indyjski Zarząd Lotnictwa Cywilnego zaostrzył środki bezpieczeństwa po otrzymaniu ostrzeżenia od wywiadu. Wynikało z nigo, że kilka grup terrorystów planuje w najbliższą sobotę ataki na lotniska w Delhi, Chennai oraz Bangalore. Każdy z tych portów przyjmuje loty międzynarodowe.

6 grudnia w Indiach jest od kilkunastu lat czasem podwyższonego zagrożenia atakami terrorystycznymi. Tego dnia w roku 1992 hinduistyczni ekstremiści zburzyli średniowieczny meczet Babri w mieście Ayodhya. Zniszczenie świątyni wywołało w całym kraju zamieszki na tle religijnym. Zginęło wówczas ponad 1000 osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się