Menu Region

Spotkanie prezydenta Kaczyńskiego z premierem Japonii

Spotkanie prezydenta Kaczyńskiego z premierem Japonii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński spotka się nad ranem naszego czasu z premierem Japonii Taro Aso. Rozmowa ma dotyczyć głównie gospodarki.
Lech Kaczyński chce poznać szczegóły japońskiej "koncepcji państw łuku". Chodzi o współpracę krajów, które dążą do osiągnięcia jak największego wzrostu gospodarczego.

Prezydent Lech Kaczyński miał się spotkać z cesarzem Japonii Akihito. Spotkanie to jednak nie odbędzie się. Powodem jest stan zdrowia 75-letniego monarchy. Agencja Domu Cesarskiego odwołała wszystkie jego spotkania planowane na środę i czwartek.

Jutro prezydent poleci z Japonii do Korei Południowej. Spotka się tam z prezydentem i premierem. Będzie też uczestniczył w podpisaniu programu współpracy między rządami Polski i Korei Południowej w dziedzinie kultury, nauki i edukacji. Ponadto prezydent otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Studiów Zagranicznych.

W niedzielę Lech Kaczyński zakończy podróż po krajach Azji i wróci do kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się