Menu Region

Trwa ostatni pobór do wojska według starych zasad

Trwa ostatni pobór do wojska według starych zasad

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Pobór obejmuje wszystkich mężczyzn w wieku poborowym. Kolejne pobory będą już tylko dla ochotników i osób chcących wstąpić do armii zawodowej.
Do Wojsk Lądowych zostanie dziś wcielonych 105 poborowych. Wielu z nich nie kryje, że jest to szansa na kontrakt zawodowy w późniejszym czasie. W jednostce znaleźli się też jednak tacy, którzy nie chcą być w przyszłości zawodowymi żołnierzami. Mówią, że służba wojskowa jest dla nich tylko spełnieniem obowiązku. Niektórzy przyznają, że otrzymali wezwanie do wojska w trakcie przerwy w pracy za granicą.


Poborowi przechodzą długą drogę od rejestracji, przez badania lekarskie i wywiady z pedagogiem społecznym. Psycholog Monika Wójcińska zaznacza, że nie wszyscy powołani będą mogli zostać w armii. Eliminuje ich słaba odporność psychiczna, nieumiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, obciążenia wyniesione z rodziny i problemy z uzależnieniami. Ostatnim etapem wcielenia jest obowiązkowe strzyżenie i umundurowanie. Poborowy dostaje mundur, dresy, buty, zimową kurtkę i beret.

Według przestawionych przez rząd założeń polskie siły zbrojne mają od 1 stycznia 2010 roku liczyć do 120 tysięcy żołnierzy służby czynnej oraz Narodowych Sił Rezerwowych, obejmujących żołnierzy rezerwy. Armia ma być całkowicie zawodowa, a przez to lepiej wyszkolona i skuteczna.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

nareszcie

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

iwonka (gość)  •

wreszcie skonczyli z tym smiesznym przymusowym wojem!!!jak ktos chce to prosze bardzo, droga otwarta, ale uwazam ze przymusowe wcielenia to nic dobrego!!! takze gratulacje panie Tusk!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj