Menu Region

CBA: Julia Pitera złamała prawo

CBA: Julia Pitera złamała prawo

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Staniszewski

Prześlij Drukuj
Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński złoży do prokuratury doniesienie na Julię Piterę.
Zarzuca jej, że w ujawnionym raporcie o działalności CBA ujawniła chronione prawem dane agentów. Tomasz Frątczak, dyrektor gabinetu szefa CBA, w specjalnym oświadczeniu napisał, że raport Pitery "opisuje nic niewnoszące okoliczności wizyty funkcjonariuszy CBA w gdańskiej prokuraturze.

Ujawnia przy tym prawnie chronione dane osobowe funkcjonariuszy realizujących zadania określone w ustawie o ochronie informacji niejawnych".


Konflikt z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym oznacza, że minister zajmująca się walką z korupcją może znaleźć się w opałach. Jeśli zarzuty się potwierdzą, będzie to dla niej kolejna kompromitacja. Pierwszą jest sam raport, który nie ujawnił żadnych przestępstw ani nadużyć związanych z działalnością CBA.

- Pani Pitera w swoim raporcie zarzuciła CBA, że biuro kupowało broń bez odpowiedniego rozporządzenia premiera. Zapomniała jednak, że jej kolega z rządu Zbigniew Ćwiąkalski już dawno stwierdził, iż transakcje były zgodne z prawem - komentuje dokument Julii Pitery poseł PiS Zbigniew Ziobro.

Dodał on także, że swoją działalnością Julia Pitera drwi z całej idei walki z korupcją. - Przez rok udało jej się tylko udowodnić kupno przez jednego z urzędników służbową kartą kredytową wędzonego dorsza. Boję się myśleć, co jest w utajnionej części raportu. Pewnie wigilijne menu - drwi Ziobro. Mimo kompromitacji premier Donald Tusk bronił wczoraj swojej minister.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się