Menu Region

Szuster trzyma Górnika w garści

Szuster trzyma Górnika w garści

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rafał Musioł

Prześlij Drukuj
W Górniku Zabrze mają problem. Otóż zwolniony we wrześniu prezes tego klubu Ryszard Szuster został menedżerem znacznej części piłkarzy zabrzańskiej drużyny. O tym fakcie poinformowała "Polskę" osoba związana ze sponsorem strategicznym Górnika firmą Allianz.
- To prawda, ale nie mam sobie nic do zarzucenia - komentuje wywołany do tablicy były szef klubu z Roosevelta. - Zostałem prezesem Górnika, więc zgodnie z prawem zawiesiłem licencję.

Natomiast tuż po tym, jak przestałem być prezesem, wróciłem do poprzedniego zajęcia, bo przecież muszę z czegoś żyć. Okazało się, że zawodnicy mnie cenią i nie miałem problemu z podpisaniem nowych umów - kontynuuje Szuster.


W ten sposób w stajni byłego prezesa znaleźli się między innymi Piotr Madejski, Piotr Malinowski, Michał Pazdan, Marius Kiżys, Tadas Papečkys, Maris Smirnovs i Marko Bajić. - Są też piłkarze, z którymi mam umowy dżentelmeńskie. Po prostu wiedzą oni, że mogę dobrze doradzić - dodaje Szuster.

Według naszych informacji, w takiej sytuacji jest między innymi Tomasz Hajto. Zatem taka a nie inna sytuacja sprawia, że były prezes może mieć olbrzymi wpływ na kształt przyszłego Górnika.

- Mamy wrażenie, że nas wykorzystano. Kłopoty zaczną się bowiem wtedy, gdy będziemy renegocjować umowy z piłkarzami - mówi nasz informator z Allianz. Szuster nie ma takich obaw.

- Przecież to będą normalne rozmowy biznesowe, na pewno nie mam zamiaru szkodzić Górnikowi, lecz interesy moich klientów też są niezwykle waż-ne - komentuje menedżer.

Nie ma co ukrywać, że właśnie menedżerska licencja Ryszarda Szustera była wielkim atutem, gdy rozpatrywano jego osobę jako kandydata na stanowisko prezesa Górnika. Dzięki kontaktom Szustera będący wtedy w trudnej sytuacji zabrzanie mieli załatać dziury kadrowe, sprowadzając piłkarzy za darmo. Wkrótce może okazać się, że ta strategia odbije się czkawką, chociaż działacze zachowują spokój.

- Postępowanie byłego prezesa Ryszarda Szustera uważamy za nieetyczne i o sprawach związanych z kontraktami zawodników będziemy rozmawiać bez ich menedżera - oświadczył szef Rady Nadzorczej Górnika Michael Mueller.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się