Menu Region

Komisja PZPS już wie, co było w kopertach

Komisja PZPS już wie, co było w kopertach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Hochstim

Prześlij Drukuj
Dwaj bracia - Daniele i Bruno Bagnoli - jako ostatni zgłosili się do konkursu na stanowisko trenera polskiej reprezentacji siatkarzy. 17 stycznia zarząd PZPS wybierze następcę Raula Lozano.
Lista kandydatów do pracy z Polakami liczy dwanaście nazwisk. Dopisani zostali do niej bracia Bagnoli, a ubył Giuseppe Cuccarini, bo okazało się, że chce opiekować się... kobiecą reprezentacją Polski. Szans nie ma jednak żadnych, gdyż już wcześniej zapadła decyzja, że kadrę kobiet poprowadzi Alojzy Świderek lub Jerzy Matlak. Oferta Grzegorza Wagnera podoba się działaczom PZPS

Z dwójki braci Bagnoli większe osiągnięcia ma Daniele, który obecnie trenuje mistrza Rosji - Dynamo Moskwa, a wcześniej przez wiele lat z sukcesami prowadził słynny Sisley Treviso.

Jego młodszy o 11 lat brat prowadzi zespół Antonveneta Padwa. Mimo że Daniele Bagnoli to bardzo mocny kandydat, faworytami konkursu pozostali Hugh McCutcheon, który doprowadził Amerykanów do złotego medalu igrzysk olimpijskich w Pekinie, oraz Daniel Castellani, trener mistrzów Polski z Bełchatowa.

Choć McCutcheon w wywiadzie dla jednej z gazet stwierdził, że nie przysłał swojego zgłoszenia, to jego aplikacja jest wśród dwunastu rozpatrywanych przez PZPS. - Niektórzy trenerzy nie chcą przyznać się, że biorą udział w konkursach o pracę - mówi nam osoba blisko związana z PZPS.

Nieoficjalnie wiadomo, że Castellani złożył najbardziej obszerną pracę. Świetne recenzje zbiera również aplikacja jedynego liczącego się w wyścigu o fotel selekcjonera Polaka, Grzegorza Wagnera. W PZPS coraz częściej słychać głosy, by zaproponować Wagnerowi funkcję asystenta nowego selekcjonera.

Drugi z Polaków, pracujący od lat w Norwegii Dariusz Marszałek, nie mający szans na zdobycie stanowiska selekcjonera, również zebrał dobre oceny swojego opracowania.

Wczoraj po raz pierwszy zebrała się komisja (wiceprezes PZPS Artur Popko oraz Stanisław Gościniak, Andrzej Warych, Andrzej Gołaszewski, Konrad Piechocki i Wiesław Radomski) do spraw wyboru trenerów reprezentacji kobiet i mężczyzn, która przeglądała oferty. Komisja przejrzała wszy-stkie oferty i przekazała je do wydziału szkolenia.

16 stycznia przyszłego roku komisja rekomenduje zarządowi PZPS najlepszych kandydatów (dwóch lub trzech) na stanowisko trenera naszych siatkarzy oraz jednego na funkcję selekcjonera siatkarek.
Dzień później zostaną wybrani nowi opiekunowie obu reprezentacji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się