Menu Region

Agaton Koziński: Tusk powinien szukać sojuszu z SLD

Agaton Koziński: Tusk powinien szukać sojuszu z SLD

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

redaktor działu opinie dziennika "Polska"

2Komentarze Prześlij Drukuj
A miało być tak pięknie. Gdy Platforma Obywatelska zwyciężała w ubiegłorocznych wyborach, wyglądało na to, że czeka nas trwające cztery lata nieustanne lato miłości.
Zdobycie ponad 40-procentowego poparcia miało dać PO pozycję hegemona w Sejmie, który przepchnie najtrudniejsze nawet ustawy.

Nasz kraj - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - miał się zamienić w oazę spokoju, wolną od agresji i politycznych sporów.

Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. Od początku roku trwa wojna podjazdowa między premierem i prezydentem, której kulminacją był wyścig do krzeseł na szczycie w Brukseli. Tusk łysieje od stresu związanego z kolejnymi wetami.

Kaczyński siwieje, bo rząd nie rozumie jego intencji. Panowie nie raz szukali porozumienia, ale zgody nie przyniosły nawet kolejne osuszane butelki wina. A to sygnał jednoznaczny. Bo gdy Polak z Polakiem nie potrafi się dogadać przy alkoholu, to wiadomo, że nie dogada się nigdy.

Tyle że los kraju nie może zależeć od sympatii i antypatii dwóch polityków. Tym bardziej że u bram czai się kryzys, który zagraża gospodarczej prosperity Polski. Dlatego na pokład należy rzucić wszystkie ręce. Potrzebne są jasne decyzje i silne przywództwo, które poprowadzi nas drogą wolną od pułapek zastawianych przez konsorcja finansowe rozmiłowane w kredytach subprime.

Kto ma być tym przywódcą? Palcem na siebie wskazuje obecnie dwóch kandydatów. Ale Polacy wyboru dokonali rok temu i dali szansę Platformie. Tyle że PO właściwie nie miała jeszcze okazji porządzić, bo jej prace paraliżuje wetami prezydent. Dla Tuska to układ idealny - ma alibi dla swej bezczynności.

Tylko że w polityce nie o to chodzi, by mieć alibi, tylko by skutecznie działać. Dlatego premier powinien wyciągnąć rękę do SLD. W sytuacji, gdy Polsce grozi marazm gospodarczy, należy zakopać podziały historyczne i szukać metod efektywnego działania.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ta gazeta

+9 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Retek (gość)  •

ma poziom Faktu o czym świadczą powyższe wypociny Agatona!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ta gazeta

+9 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Retek (gość)  •

ma poziom Faktu o czym świadcza powyższe wypociny Agatona!

odpowiedzi (0)

skomentuj