Menu Region

Sprawa żołnierzy z Nagar Khel wraca do sądu

Sprawa żołnierzy z Nagar Khel wraca do sądu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Proces żołnierzy oskarżonych o ostrzelanie wioski Nangar Khel może się rozpocząć. Taką decyzję podjął Sąd Najwyższy w Warszawie. Data rozpoczęcia procesu zależy od Wojskowego Sądu Rejonowego.
Sąd uzwględnił zażalenie Prokuratury Wojskowej na decyzję Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie, który orzekł, że proces żołnierzy nie może się rozpocząć ze względu na zaniedbania procesowe. Zdaniem Sądu Najwyższego, sąd niższej instancji niewystarczająco zapoznał się z dokumentacją medyczną sporządzoną w drodze śledztwa. Według Sądu Najwyższego materiał dowodowy jest wystarczający, by rozpatrzyć sprawę.

W podobnym tonie sędziowie Sądu Najwyższego wypowiadali się o dokładności oglądu miejsca, z którego prowadzony był ostrzał Nangar Khel, a także o istnieniu nagrań amerykańskiego wywiadu, dotyczących rozpoznania sytuacji w wiosce. Pozostałe braki, które zostały wykazane przez Wojskowy Sąd Rejonowy, Sąd Najwyższy uznał za nieistotne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się