Menu Region

Kochanowski o 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji...

Kochanowski o 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski powiedział, że celowo uroczystości z okazji 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka odbędą się w Oświęcimiu.
Gość radiowej Trójki zaznaczył, że chciał w ten sposób przypomnieć miejsce, w którym ze szczególnym okrucieństwem łamano prawa człowieka.

Z okazji 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka odbędzie się jutro w Oświęcimiu sesja poświęcona tamtemu wydarzeniu. Spotkanie organizuje Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Ombudsmanem Izraela Micha Lindenstraussem. Honorowy patronat nad konferencją objęli: Prezydent Lech Kaczyński i Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

Do udziału w międzynarodowej konferencji zostali zaproszeni Ombudsmani ze 110 krajów z całego świata. W konferencji wezmą również udział przedstawiciele władz Polski, Unii Europejskiej, organizacji praw człowieka, jak również wybitni naukowcy i artyści.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się