Menu Region

Posłowie PiS negatywnie oceniają dwa lata rządów PO w...

Posłowie PiS negatywnie oceniają dwa lata rządów PO w Warszawie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jarosław Kaczyński uważa, że rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz to odbicie niekompetencji Platformy Obywatelskiej i gabinetu Donalda Tuska. Prezes PiS zarzucił pani prezydent, że nie ma pomysłu na rozwój stolicy.
Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Tyszkiewicz podkreśla, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz tylko administruje miastem, ponieważ stolicą zarządzają samorządowcy. W ocenie posła, właśnie na delegowaniu kompetencji polega decentralizacja władzy.

Zdaniem Krzysztofa Tyszkiewicza, Hanna Gronkiewicz-Waltz pozwala na podejmowanie decyzji przez władze lokalne w dzielnicach, bo to - jak mówi poseł - jest prawdziwa władza samorządowa. Po to są burmistrzowie i radni poszczególnych dzielnic żeby im tą władze oddawać, a nie by tak jak to robił Lech Kaczyński, który był prezydentem wcześniej ją centralizować.

Krzysztof Tyszkiewicz nie widzi w tym nic złego, że inwestycję rozpoczyna jedna ekipa, a kończy czy realizuje - druga. W ten sposób odniósł się do zarzutu Prawa i Sprawiedliwości, że pani prezydent Warszawy chwali się inwestycjami, które rozpoczęła ekipa Lecha Kaczyńskiego. Zdaniem Tyszkiewicza mieszkańcy pamiętają to co się realizuje, dlatego w realizacji mądrych rozwiązań nie ma nic złego, a ich dokończenie jest tylko argumentem za Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że dwa lata rządów Gronkiewicz-Waltz nie przejdą do historii stolicy. PiS uważa, że nie będzie nowych mostów, nie będzie Pałacu Saskiego i nie będzie drugiej linii metra.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się