Menu Region

Izrael: Unia Europejska naciska, aby ponownie otwarto Orient...

Izrael: Unia Europejska naciska, aby ponownie otwarto Orient House

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Izrael sprzeciwia się zwiększeniu zaangażowania Unii Europejskiej w rozmowach z Palestyńczykami. Rząd izraelski obawia się, że Unia nalegać będzie na ponowne otwarcie biur Autonomii Palestyńskiej we wschodniej Jerozolimie, zamieszkanej głównie przez ludność arabską.
Szefowa izraelskiej dyplomacji Cipi Liwni spotyka się w Brukseli z szefami dyplomacji Unii Europejskiej i NATO. Izraelska minister podkreśliła, że Unia powinna energicznie popierać proces negocjacji izraelsko-palestyńskich, ale z zewnątrz. Zdaniem Liwni jakiekolwiek unijne propozycje nie pomogą w przełamaniu impasu w negocjacjach. Wspólnota naciska, aby ponownie otwarto we wschodniej Jerozolimie tak zwany Orient House będący do sierpnia 2001 siedzibą władz palestyńskich.

Z kolei Pakt Północnoatlantycki poinformował o planowanym zacieśnieniu współpracy wywiadowczej i operacyjnej z Izraelem, co związane jest - jak się ocenia w Jerozolimie - z nasilającym się terroryzmem islamskim i zbrojeniami atomowymi Iranu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się