Menu Region

Rząd przyjął pakiet pięciu ustaw dotyczących reformy...

Rząd przyjął pakiet pięciu ustaw dotyczących reformy szkolnictwa wyższego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zmiana zasad finansowania nauki, zacieśnienie więzów między nauką, a gospodarką i odmłodzenie kadry Polskiej Akademii Nauk - to główne założenia projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Pakiet nosi nazwę "Budujemy na wiedzy. Reforma nauki dla rozwoju Polski". Planowane przez resort nauki zmiany mają zwiększyć liczbę stypendiów dla młodych naukowców. Reforma przewiduje, że Narodowe Centrum Nauki będzie zobowiązane przeznaczać minimum 15 procent wszystkich grantów na badania prowadzone przez osoby rozpoczynające karierę naukową.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kładzie także nacisk na zacieśnienie więzów między nauką, a gospodarką. W ramach pakietu jednostki sektora gospodarczego będą mogły ubiegać się o granty naukowe oferowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na tych samych zasadach co państwowe instytuty naukowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się