Menu Region

Indie przed wizytą Condoleezzy Rice

Indie przed wizytą Condoleezzy Rice

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Indyjski minister spraw zagranicznych oświadczył, że jego kraj ma prawo do militarnej odpowiedzi na atak na swoje terytorium. Deklaracja ta padła w kilka godzin po zapewnieniu, że Indie nie przewidują podjęcia akcji zbrojnej przeciw Pakistanowi po ataku terrorystycznym na Bombaj.
Jutro do Delhi przyleci amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice. Ma nakłaniać Indie do powściągliwej reakcji wobec Pakistanu, oskarżanego przez Delhi o udzielanie wsparcia terrorystom, którzy zaatakowali Bombaj. Rice będzie również przekonywać indyjskich polityków, że Islamabad ma szczery zamiar współpracy w śledztwie, zmierzającym do ujawnienia winnych.

Pogorszenie relacji indyjsko-pakistańskich może mieć negatywne konsekwencje dla dowodzonej przez Amerykanów koalicji, walczącej z talibami w Afganistanie . Pakistan już zapowiedział, że w przypadku eskalacji konfliktu z Indiami wycofa swe wojska z zachodniej części tego kraju. Zaangażowanie Pakistanu w konflikt z Indiami może także przeciąć drogi zaopatrzenia wojsk NATO, działających w Afganistanie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się