Menu Region

Irena Lipowicz nową prezes NIK? "Do gabinetu prezesa...

Irena Lipowicz nową prezes NIK? "Do gabinetu prezesa pielgrzymki..."

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Marcin Darda

2Komentarze Prześlij Drukuj
Prokuratura otwiera kolejne śledztwo dotyczące afery w NIK. Chodzi o nagranie ze spotkania Bieńkowska - Kwiatkowski.
1/2

Według Cezarego Gmyza, do gabinetu Krzysztofa Kwiatkowskiego w NIK ustawiają się kolejki. Powód? Chcą, by podał się do dymisji

(© Bartek Syta/archiwum Polska Press)

Rozmowę nagrano jeszcze przed zaprzysiężeniem Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa NIK latem 2013 r. z ówczesną wicepremier Elżbietą Bieńkowską oraz dwoma urzędnikami NIK z delegatury w Katowicach. Rozmowa dotyczyła m.in. wiarygodności NIK, a Kwiatkowski miał ironizować, że "nie wie jak ma 60 proc. zaufanie", i że "dobrze, że nikt się temu w szczegółach nie przygląda". TV Republika, która opublikowała ten materiał, przekazała go prokuraturze.


Tymczasem w Warszawie, jak donoszą publicyści, pod gabinetem prezesa NIK ustawiają się kolejki.
"Do Gabinetu Prezesa NIK ciągną błagalne pielgrzymki by podał się do dymisji by jeszcze w tej kadencji wybrać nowego. A raczej nową - Lipowicz" - napisał na Twitterze Cezary Gmyz. Profesor Irena Lipowicz to była Rzecznik Praw Obywatelskich, która właśnie zakończyła kadencję. Platforma Obywatelska, której była kandydatką w 2010 r., nie zgłosiła jej ponownie, kandydatem PO został Adam Bodnar. Do newsa o tej nieoficjalnej kandydaturze Lipowicz, odniósł się m.in. eurodeputowany PiS Janusz Wojciechowski, były prezes NIK, który, także na TT napisał " Na litość boską, nie zabijajcie do reszty kontroli! Niech zostanie Kwiatkowski, zastępcą nawet Bury, byle tylko nie Lipowicz".

Afera NIK wybuchła przed ponad tygodniem, gdy katowicka prokuratura złożyła w Sejmie wnioski o pozbawienie immunitetu Kwiatkowskiego, oraz posla PSL Jana Burego. Obaj mieli ustawić konkurs na wicedyrektora delegatury NIK w Rzeszowie, a Kwiatkowski także m.in. w Łodzi oraz w centrali NIK. Prezes NIK od razu zrzekł się immunitetu.


Katowicka prokuratura: K. Kwiatkowski wyjawiał pytania konkursowe przed egzaminem w NIK. Źródło: TVN24/X-news
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ciekawe czy K.Kwiatkowski nie był świadomy co wyrabia się w MS?

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

HK (gość)  •

Pan Krzysztof Kwiatkowski powinien stanąć przede wszystkim przed Trybunałem Stanu za dopuszczenie do nowelizacji ustawy o sądach powszechnych z 2011r., pozostawiająca tryb skargowy w sądach w rękach korporacji sędziowskiej, która z niezawisłym sądem nie ma nic wspólnego. Nie miał pojęcia, że w sądach można zrobić obecnie KAŻDY PRZEKET? A dlaczego projekt tej nowelizacji nie trafił do Sejmu, wbrew ustawie?

odpowiedzi (0)

skomentuj

A Wroclaw?

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ciekawe (gość)  •

czy we Wroclawiu bylo wszystko ok?
Jakos trudno mi uwierzyc jak patrze na rezultat:-(

odpowiedzi (0)

skomentuj