Igor Debrin zginął od granatu pod parlamentem w Kijowie....

  Igor Debrin zginął od granatu pod parlamentem w Kijowie. "Tak po prostu zginęło biedne dziecko"

  News Channel "24"/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Do służby został powołany na wiosnę tego roku. Igor nie był w strefie kontrolowanej przez separatystów. Odbywał służbę w bezpiecznym miejscu - w stolicy. Rodzice czekali na jego powrót ze służby, by razem świętować urodziny syna. Dziś szykują się do pogrzebu. Matka ściska album syna ze zdjęciami i płacze: - Bardzo dobre mieli miejsce służby, w sosnowym lesie. Nie chciałam, żeby szedł do wosjka. Uspokajał mnie, że tu nic złego się nie dzieje, karmią ich i wszystko mu się podoba - opowiada Olesia Debrina, matka wojskowego.  News Channel "24"/RUPTLY/x-news


  - Dlaczego postawili dzieci bez odpowiedniego wyposażenia przeciwko tłumowi? Co to znaczy? Jak długo to jeszcze potrwa? Tak po prostu zginęło biedne dziecko. Proszę mnie zrozumieć - mówi Anatolij Debrin, ojciec chłopca.

  1 września na fladze w szkole, w której uczył się Igor, zawisła czarna wstążka. Nauczyciele dobrze pamiętają chłopca. Maria Zawalkiewicz, jego pierwsza nauczycielka, otwiera album ze zdjęciami. - Igor był zawsze poważny, zadbany, nigdy nikogo nie pobił. Był zawsze ciekawy świata i kochał życie - wspomina.
  W to, co się zdarzyło, nie wierzą również sąsiedzi.

  - Nie pije. Oj nie, nie pił, nie palił. Nic złego o nim nikt na wsi nie powie. Gdyby jeszcze na wojnie zginął, a tak - bez żadnego powodu. Nie mogę się powstrzymać - płacze Lubow Budiak, sąsiadka rodziny Debrinów.

  - Nikt za jego śmierć nie będzie odpowiadał. Proszę mi uwierzyć, nikt - uważa sąsiad Sergij Szebarszuk.
  W wyniku starć w poniedziałek (31.08) pod siedzibą parlamentu w Kijowie zginęły trzy osoby, a rannych zostało ponad 100 osób.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo