Menu Region

Gowin: "Testament życia" to nie eutanazja

Gowin: "Testament życia" to nie eutanazja

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jarosław Gowin z Platformy Obywatelskiej powiedział, że pomysł "Testamentu życia", proponowany przez zespół do spraw bioetyki przy Kancelarii Premiera, nie ma nic wspólnego z eutanazją.
Projekt Testamentu przewiduje, że nieuleczalnie chory mógłby zrezygnować ze sztucznego utrzymywania go przy życiu, jeśli zastrzeże to wcześniej w specjalnej deklaracji. Gość "Sygnałów Dnia", który kierował zespołem, podkreślił, że w intencji pomysłodawców testament dotyczyłby bardzo rzadkich, skrajnych sytuacji.

Jarosław Gowin dodał, że sprawa głośnego w ostatnich dniach testamentu nie była najważniejszym tematem obrad jego zespołu. Najważniejsze jej prace skupiały się wokół kwestii ustawowej regulacji możliwości zapłodnienia in vitro. Poseł zapowiedział, że będzie rekomendował częściową refundację takiego zabiegu. Jego zdaniem całkowita refundacja mogłaby doprowadzić do utworzenia czarnego rynku, związanego z tą procedurą medyczną.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się