Menu Region

Słowacja: Zainteresowanie euromonetami bije rekordy

Słowacja: Zainteresowanie euromonetami bije rekordy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Słowacka mennica wypuściła na rynek kolekcję euromonet miesiąc przed wejściem kraju do strefy euro. 2 miliony zestawów rozeszło się w ciągu kilku godzin.
Inicjatywa mennicy ma pomóc obywatelom w pierwszych dniach obowiązywania nowej waluty. Za 500 koron można było kupić niewielką paczuszkę, która zawiera 45 monet o wartości 16 euro i 6 centów.

Zainteresowanie unijnymi drobniakami pobiło wszelkie rekordy. Od rana na pocztach i w bankach ustawiały się długie kolejki, zwłaszcza starszych ludzi. Wiele osób wykupywało kilkanaście "zestawów" na raz. Wielu rencistów i emerytów, którzy nigdy dotąd nie płacili euro, a nawet nie mieli tej waluty w rękach, odeszło sprzed okienek z kwitkiem.

Media ostrzegają, by przed 1 stycznia nie płacić monetami za granicą, ponieważ widnieją na nich słowackie emblematy i na razie nie zostały one dopuszczone do obiegu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się