Awantury o listy Kukiza [WIDEO]

  Awantury o listy Kukiza [WIDEO]

  Maciej Pietrzyk

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Polityka. Walki o dobre miejsca na listach Platformy i PiS to nic w porównaniu z tym, co dzieje się u Pawła Kukiza. Rozczarowani działacze ostro atakują swoich konkurentów i... proszą o pomoc księdza Isakowicza-Zaleskiego
  Ks. Isakowicz-Zaleski nie chce angażować się w partyjne spory

  Ks. Isakowicz-Zaleski nie chce angażować się w partyjne spory ©Michał Gąciarz

  Krakowscy i tarnowscy działacze Ruchu Pawła Kukiza domagają się zmian na listach wyborczych do Sejmu. Według nich umieszczeni na czołowych miejscach kandydaci doprowadzą ugrupowanie do politycznej klęski.

  W Małopolsce nie ma kandydatur tak kontrowersyjnych jak raper Liroy, którego Kukiz zrobił jedynką w Kielcach. Mimo to wywołują niemałe emocje. Przykładem jest Norbert Kaczmarczyk, rolnik i radny miasta Proszowice. - Jeżeli jedynką w Tarnowie ma być 25-latek bez żadnego dorobku i doświadczenia, to trudno nie być rozgoryczonym. Przecież nie takich posłów chcemy mieć w Sejmie - mówi Marek Ciesielczyk, radny tarnowski, koordynator Tarnowskiego Komitetu ds. Referendum Ogólnokrajowego.

  Kontrowersje wzbudza też krakowska jedynka Agnieszka Ścigaj, mieszkanka Klucz i wiceprezes Spółdzielni Socjalnej "Opoka" w tym mieście. - Może i jest znaną działaczką, ale w 15-tysięcznych Kluczach. Co by nie mówić, to słaba lokomotywa wyborcza w takim mieście jak Kraków - mówią członkowie Ruchu Kukiza.

  Norbert Kaczmarczyk jedynką w Tarnowie z listy KWW Kukiz'15

  Źródło: tarnowska.tv

  - Od 20 lat zajmuję się polityką społeczną na terenie nie tylko Klucz, ale całego województwa, więc myślę, że sobie poradzę z tym wyborczym wyzwaniem - zapewnia Agnieszka Ścigaj.

  Marek Ciesielczyk twierdzi, że na listach nie znaleźli się najlepsi kandydaci i zostały one stworzone w sposób niedemokratyczny, nieuwzględniający głosu tzw. dołów partyjnych. Ale to i tak najlżejszy zarzut. Inni działacze Ruchu Kukiza wprost mówią o kupowaniu miejsc na listach i ustawianiu wyników przez powołany do tego specjalny wojewódzki zespół weryfikujący kandydatów złożony z działaczy związanych z Pawłem Kukizem oraz członków współpracujących z nim, m.in. Ruchu Narodowego i Stowarzyszenia KoLiber.

  - Powiem tylko tyle: o tym, że nie znajdę się w pierwszej trójce kandydatów do Sejmu, wiedziałem na dwa tygodnie przed rozmową z zespołem, który miał wyłonić najlepszych kandydatów - mówi jeden z krakowskich działaczy Ruchu Kukiza.

  Zarzuty zdecydowanie odpiera Kamila Kępińska, małopolska koordynatorka Ruchu Kukiza. - W bardziej demokratyczny sposób przy obecnej ordynacji wyborczej wybrać kandydatów się już nie dało - przekonuje Kamila Kępińska. Tłumaczy, że każdy, kto chciał się dostać na listy Kukiza, mógł zgłosić się za pomocą formularza internetowego, a następnie przyjść na rozmowę z małopolskim zespołem weryfikującym kandydatów.

  - To po takich rozmowach i uwzględnieniu pojawiających się opinii ludzi zainteresowanych Ruchem zespół rekomendował kandydatów na listę, a dopiero później zatwierdzał je Paweł Kukiz i jego Rada Społeczna - podkreśla Kępińska.

  Niewykluczone jednak, że Kukiz zmieni zdanie. Jeszcze dziś ma podjąć decyzję o ewentualnych korektach list. Tarnowscy działacze o wsparcie w tej sprawie prosili nawet popierającego Pawła Kukiza ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa Fundacji im. św. Brata Alberta. - Popieram działalność społeczną Pawła Kukiza, ale nie chcę angażować się w spory czysto polityczne i konflikty związane z listami - mówi ks. Isakowicz-Zaleski.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hmm

  Co teraz powie Pan Marek? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Co Pan teraz powie Panie Ciesielczyk kiedy znalazł się Pan na liście Ruchu Kukiza? Nadal są one tworzone niedemokratycznie i bez najlepszych kandydatów?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeden ciesielczyk wiosny nie czyni

  Zorientowany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Panienka z komisji kwalifikujacej kandydatów tłumaczy sie idiotycznie . Zreszta całkiem podobnie jak tłumaczy jej polityczny guru swoją strukturę bez struktur. Walesowskie "tak a nawet przeciw" to...rozwiń całość

  Panienka z komisji kwalifikujacej kandydatów tłumaczy sie idiotycznie . Zreszta całkiem podobnie jak tłumaczy jej polityczny guru swoją strukturę bez struktur. Walesowskie "tak a nawet przeciw" to mały pikus przy arogancji i braku logiki w działaniach Kukiza.
  Juz wiadomo ze chodziło mu o to aby nie budowac oficjalnych struktur bo tam zawsze jest możliwość kontroli, dyskusji, demokratycznych decyzji. Faktyczna struktura to Kukiz i i arbitralnie przyjęte przez niego grono współpracowników, z których nawet oni juz mu nie wierzą i odchodzą.
  Moja prognoza wyniku Kukiza w październikowych wyborach - 3%.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a

  asder (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wprowadzcie wiec te JoWy i wygra najlepszy. problemu nie bedzie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kandydaci na listach Kukiz'15

  Izabela Lewandowska-Malec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Ja zgłosiłam się drogą internetową, zostałam zaproszona na rozmowę i bez jakiegokolwiek mojego dalszego udziału rekomendowana na 2-gie miejsce w okręgu 13. Ten sposób uważam za maksymalnie...rozwiń całość

  Ja zgłosiłam się drogą internetową, zostałam zaproszona na rozmowę i bez jakiegokolwiek mojego dalszego udziału rekomendowana na 2-gie miejsce w okręgu 13. Ten sposób uważam za maksymalnie demokratyczny w niedemokratycznym systemie proporcjonalnym. Nie zgadzam się też z tezą, że w partiach z selekcją kandydatów jest lepiej. Po prostu informacje nie są ujawniane na zewnątrz. dr hab. Izabela Lewandowska-Maleczwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani dr hab.

  Proszę przestać lobbować wątpliwą partię (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  I jeszcze bardziej wątpliwego "polityka"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Antyklerykal

  u ksiedza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  dobrze ze katolickiego , bo inny by mu nie odpuscil tak latwo.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kukiz to kto

  zwykly grajek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  i miernota , przede wszystkim polityczny laik , wspomozyciel PO.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Od dolnie mialo byc?

  Wyborca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Bylo odgornie.Przykre ale peawdziwe....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  śmiech

  zorientowany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  to co teraz zrobił kukiz jest dokładnie zaprzeczeniem tego co wcześniej wygadywał !!!!!!
  oprócz nieznanego chłopaczka z proszowic który nie ma autorytetu nawet w swoim miasteczku, dał na dwójce...rozwiń całość

  to co teraz zrobił kukiz jest dokładnie zaprzeczeniem tego co wcześniej wygadywał !!!!!!
  oprócz nieznanego chłopaczka z proszowic który nie ma autorytetu nawet w swoim miasteczku, dał na dwójce "spadochroniarza" z wrocławia o nazwisku kocik a na trójce postawił panienkę która była w komisji kwalifikującej kandydatów.
  czyli sama siebie "demokratycznie" wybrała, ha, ha, ha !!!!!!
  żenada !!!!!!!!
  nic dziwnego że samorządowcy , którzy wykreowali kukiza jako polityka , zorientowali się jakim jest nieodpowiedzialnym facetem i po prostu go olali .
  szkoda tylko że zmarnowany zostanie wielki kredyt politycznego zaufania z czasów wyborów prezydenckich.
  ruch kukiza może nawet nie wejść do parlamentu bo w innych okręgach są takie same jaja..zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do "zorientowanego"

  Kamila Kępińska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Wyjaśniłam Autorowi artykułu również i kwestię mojej kandydatury, domyśliwszy się, że takie zarzuty się pojawią, ale nie zostało to opublikowane.
  Nie zastanowiłeś się, drogi "zorientowany", czemu...rozwiń całość

  Wyjaśniłam Autorowi artykułu również i kwestię mojej kandydatury, domyśliwszy się, że takie zarzuty się pojawią, ale nie zostało to opublikowane.
  Nie zastanowiłeś się, drogi "zorientowany", czemu od razu nie umieściłam się na "jedynkę", skoro mogłam "sama siebie wsadzić na listę"?
  Zgłosiłam się po zachęceniu przez lokalnych działaczy i propozycji od góry. Przeszłam identyczną procedurę, jak pozostali kandydaci, przeszłam rozmowy z zespołem, nie uczestniczyłam w dyskusji na temat mojej osoby, ani nie zabierałam głosu na temat mojej osoby:) Mój głos w kwestii pozostałych kandydatów był równorzędny z każdym innym członkiem zespołu.
  Koodynatorzy zespołów wojewódzkich, wg ustaleń Pawła Kukiza i Sztabu, mogli kandydować, pozostali członkowie zespołów nie. Wszystko zgodnie z regułami:)
  Co do Norberta Kaczmarczyka - młody, czysty, transparentny, etyczny, z zapałem i dobrą wolą. Nie takich polityków chcecie?!

  Kto ma dobrą wolę, uwierzy, kto ma złą - i tak będzie wieszał na nas psy.
  Pozdrawiam:)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto?

  kolega (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Kamilka,nie zorientowałaś się jeszcze,że byłaś tylko od roboty,a na jedynki poszły osoby promowane przez lokalne kliki samorządowców,które praktycznie nic sobą nie reprezentują,ani nie maja dokonań...rozwiń całość

  Kamilka,nie zorientowałaś się jeszcze,że byłaś tylko od roboty,a na jedynki poszły osoby promowane przez lokalne kliki samorządowców,które praktycznie nic sobą nie reprezentują,ani nie maja dokonań są marionetkami wsadzonymi tam przez starych wyjadaczy partyjnych i że wybory odbyły się na etapie tworzenia list...tak właśnie było z Kaczmarczykiem ,z miss hahahahah niestety nie intelektu Borowską,przy których nota Bene Scigaj jest tuzem z mega osiągnięciami,ale też prawdopodobnie ktoś ja promował...patrząc na to co się działo w innych regionach...poltyka,brudna gra,ale wierzą w to tylko naiwni i uczciwi ;)co zresztą dobrze o Tobie świadczy zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do pana Kukiza

  Wojciech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Gratuluję,że poznał się Pan na Ciesielczyku,on ma wszystko zdrowe oprócz głowy.ale musi się Pan przygotować na sprawy sądowo ,bo on to uwielbia


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Wojciecha

  Nikodem Dyzma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Wyjątkowej maści visiting profesor jednym słowem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak to jest że Kukiz jest za JOW a sam wbrew temu startuje z listy warszawskiej. Tam teraz robi zaku

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Jak to jest że Kukiz jest za JOW a sam wbrew temu startuje z listy warszawskiej. Tam teraz robi zakupy?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k to jest że Kukiz jest za JOW a sam wbrew temu startuje z listy warszawskiej. Tam teraz robi zakupy

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Jak to jest że Kukiz jest za JOW a sam wbrew temu startuje z listy warszawskiej. Tam teraz robi zakupy?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo