Menu Region

Carla Bruni wpadnie w mikołajki pod Warszawę

Carla Bruni wpadnie w mikołajki pod Warszawę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dorota Abramowicz

2Komentarze Prześlij Drukuj
Małżonka prezydenta Francji została poproszona o otwarcie 6 grudnia wystawy prac trójmiejskich artystów.
1/3

Carla Bruni

(© AP)

Do Pałacu Elizejskiego trafiły ostatnio dwa zaproszenia do naszego kraju. Jedno - dla prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego na uroczystości z okazji 25. rocznicy przyznania Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie. Drugie - dla jego słynnej żony, modelki i piosenkarki Carli Bruni.

Małżonka prezydenta Francji została poproszona o otwarcie 6 grudnia wystawy prac trójmiejskich artystów, którzy w 1985 r. pokazywali swe prace w stolicy Francji na imprezie pod patronatem ówczesnego mera Paryża Jacques'a Chiraca.

Wystawa odbędzie się w Pałacu Chojnata znajdującym się 65 km na południe od Warszawy. Został on wybudowany w połowie XIX w. przez Marka Wóycickiego, żołnierza armii Napoleona, dla ukochanej żony - francuskiej aktorki i piosenkarki.


Obecna wystawa z kolekcji galerii Mirosława Zeidlera, będąca celebracją prezydencji Francji w Unii Europejskiej, jest zadedykowana dwóm wielkim Europejczykom - Lechowi Wałęsie i Jacques'owi Chiracowi. Bierze w niej udział 90 znanych trójmiejskich artystów. Komisarzem wystawy jest prof. Andrzej Dyakowski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Organizatorzy wysłali już do pięknej żony prezydenta Francji specjalne pismo. - Zaproszenie dla pani Carli Bruni po konsultacjach z ambasadą francuską wystosowaliśmy przed dwoma tygodniami - mówi "Polsce" Krzysztof Malarecki, mieszkający w Kalifornii właściciel Pałacu Chojnata.

- Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach otrzymamy potwierdzenie obecności pani Bruni-Sarkozy, która, jak liczymy, będzie towarzyszyć prezydentowi Francji w jego podróży do Polski.
1 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

jak długo jeszcze

+11 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

semita (gość)  •

będzie się Pani dawała wypuszczać w maliny?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Carla Bruni

+14 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robert Hyzy (gość)  •

envoi n°32
-dernière actualisation :2008/12/01 22:58:40
-transmission :2008/12/01 02:44
b! r.

odpowiedzi (0)

skomentuj