Menu Region

60 procent rolników jeszcze w tym roku otrzyma dopłaty...

60 procent rolników jeszcze w tym roku otrzyma dopłaty bezpośrednie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już rozpoczęła przelewanie pieniędzy na ich konta. Renata Mantur z ARiMRu wyjaśnia, że przekazanie pieniędzy wszystkim rolnikom w tym roku kalendarzowym nie jest możliwe z przyczyn technicznych. Dodała, że w grudniu dopłaty powinno otrzymać 850 tysięcy osób (czyli około 60 procent chętnych) na kwotę blisko 4 miliardów złotych, co stanowi około 40 procent środków przeznaczonych na ten cel.
Termin, w którym wszyscy rolnicy muszą otrzymać pieniądze minie wraz z końcem czerwca przyszłego roku, jednak Agencja planuje zakończyć przekazywanie środków już w lutym.

Łączna kwota, która zostanie przeznaczona na dopłaty bezpośrednie to ponad 9 miliardów złotych. O pieniądze ubiega się blisko półtora miliona rolników. Najdłużej będą musiały poczekać osoby, które popełniły błędy w składanych wnioskach.

Jednocześnie od 17 listopada Agencja wypłaca pieniądze dla rolników pracujących na ziemiach o trudnych warunkach gospodarowania. Do końca ubiegłego miesiąca pomoc otrzymało ponad 70 tysięcy rolników na kwotę przekraczającą 116 milionów złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się