Menu Region

Służewiec ma szansę stać się perłą Warszawy

Służewiec ma szansę stać się perłą Warszawy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wiktor Lubicz

Prześlij Drukuj
Z Piotrem Goskiem, członkiem zarządu Totalizatora Sportowego, rozmawia Wiktor Lubicz.
Pół roku temu Totalizator Sportowy podpisał umowę z Polskim Klubem Wyścigów Konnych na organizację wyścigów w sezonie 2008 i latach następnych razem z długoletnią dzierżawą zespołu torów wyścigów konnych od stycznia 2009. Czy warunkiem przejęcia za miesiąc całego zespołu torów jest przedstawienie biznesplanu?
TS wydzierżawił cały teren PKWK na Służewcu pod wa-runkiem, że będą organizowane tam wyścigi przez minimum 45 dni w roku. Chcielibyśmy, żeby tych dni wyścigowych było jak najwięcej.

A co z tym biznesplanem?

Już jest. Warunkiem zawarcia umowy z PKWK na wiosnę było przedstawienie przez TS wstępnego biznesplanu odpowiednim władzom. Teraz trwa-ją prace nad jego uszczegóło-wieniem. Odpowiednie mini-sterstwa i nasza rada nadzorcza muszą wyrazić zgodę na wyda-wanie pieniędzy po przedsta-wieniu uszczegółowionej wersji biznesplanu.

Czy TS może jeszcze wycofać się z umowy z PKWK?

Nie wycofamy się z tej umowy - podjęliśmy wszystkie niezbędne działania związane z organizacją sezonu 2009 na Służewcu. Dziś nie ma żadnych zagrożeń. Taka irracjonalna decyzja o wycofaniu się z umowy nie miałaby żadnego uzasadnienia biznesowego.

Przecież wyścigi w Polsce dołują i przynoszą straty...
Wszyscy wiedzą, że zespół torów na Służewcu jest niezwykle atrakcyjnym miejscem w Warszawie i właściwie zarządzany będzie przynosić wysokie zyski. Chcemy przywrócić świetność wyścigom, a sam obiekt będzie perłą Warszawy. Szanse są duże i do tej pory nie były wykorzystywane.

Kiedy i komu TS przedstawi uszczegółowiony biznesplan?
Udostępnimy go równocześnie opinii publicznej i PKWK w pierwszym kwartale 2009 r. Nie chcemy przedstawiać planu pobożnych życzeń, ale konkretne przedsięwzięcia, po ich wcześniejszej akceptacji przez zainteresowane władze.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się