Menu Region

16-letni mistrz naciska na "Korzenia"

16-letni mistrz naciska na "Korzenia"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Oskar Berezowski

Prześlij Drukuj
Zimowe mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim odbywają się bez największych krajowych gwiazd, które dopiero wracają do treningów po igrzyskach olimpijskich.
Pomimo tego 10 młodych zawodników zapewniło sobie start w grudniowych mistrzostwach Europy w Rijece. Minima nie były ulgowe, ustalono je na podstawie najlepszych wyników w zeszłym roku. Zaplecze potęgi z nas jednak nie czyni. Nawet jeden medal będzie sukcesem. Trenerzy cieszą się zaś, że ujawniły się prawdziwe talenty, na miarę przyszłych mistrzów.

Jednym z takich diamentów, który trzeba teraz oszlifować, był 16-letni chłopak z Warszawianki Marcin Cieślak.
Pod nieobecność byłego mistrza świata na 200 m st. mot. Pawła Korze- niowskiego (startował tylko w sprincie, dla zabawy) Cieślak zdobył tytuł mistrza Polski. Jego wynik 1.55,93 daje prawo startu w Rijece. W tej chwili to siódmy czas na Starym Kontynencie.

- Jest teraz szybszy niż Korzeniowski był w jego wieku. Został także najmłodszym polskim reprezentantem na mistrzostwa Europy w historii - cieszył się Paweł Słomiński, selekcjoner kadry seniorów. Bohaterką niedzielnych zmagań była także Zuzanna Mazurek. Dwa razy poprawiała rekord Polski na 200 m st. grzb. Nowy to 2.08,02.

Jakub Jasiński czasem 54,37 odebrał nie byle komu, bo Bartoszowi Kizierowskiemu rekord na 100 m st. zmien. Młodzi pływacy startowali także podczas mistrzostw Hiszpanii. To miał być treningowy sprawdzian grupy sprinterów prowadzonej przez Kizierowskiego. Konrad Czerniak zwyciężył na 50 m st. mot. z czasem 23,97, wyprzedzając Marcina Tarczyńskiego - 24,69. Trzech Polaków wystąpiło na 100 m kraulem. Wygrał znów Czerniak - 48,37, przed Łukaszem Gąsiorem - 48,44. Czwarty był Tarczyński - 49,92.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się