Menu Region

Beenhakkera

Beenhakkera zastąpi polski "leśny trener"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
Następcą Leo Beenhakkera będzie na pewno polski trener. Takie jest nieogłoszone wprawdzie publicznie, ale w zasadzie już przesądzone postanowienie nowego prezesa PZPN Grzegorza Laty i szefa Wydziału Szkolenia Antoniego Piechniczka.
W finałach Euro 2012 w Polsce drużynę narodową musi poprowadzić Polak, a nie trener z zagranicy. To sprawa honoru, prestiżu i po trosze wygody związkowego kierownictwa, które z selekcjonerem wolałoby mieć kontakt bezpośredni, a nie przez tłumacza. Oznacza to, że misja Beenhakkera zakończy się definitywnie, bez względu na wynik, po finałach mistrzostw świata 2010 w RPA lub wcześniej - w razie zaprzepaszczenia szansy awansu do mundialu.

Zdaniem nowych władz PZPN formuła selekcjonera obcokrajowca w reprezentacji Polski wyczerpała się na Holendrze, który zarabia w naszym kraju niebotyczne pieniądze, niewspółmierne do osiąganych wyników. Poprzednik Leo na selekcjonerskim stołku Paweł Janas sukcesy z kadrą miał nie mniejsze niż Beenhakker, a inkasował pięć razy mniej od holenderskiego szkoleniowca. Podobnie Jerzy Engel, który reprezentację, tak jak Janas, wprowadził do mundialu i w fazie grupowej osiągnął lepszy wynik niż Beenhakker na Euro, bo wygrał przynajmniej jeden mecz.

Beenhakker w roli następcy widziałby swojego aktualnego asystenta Rafała Ulatowskiego (z tą też myślą typował go na pomocnika w kadrze po przegranym Euro). Typ ten już po nominacji nie spodobał się Piechniczkowi, który widząc kandydaturę nieopierzonego jeszcze trenera, którego największym atutem jest znajomość języka angielskiego, miał zmienić zdanie i stwierdzić, że sukcesja w kadrze nie znajdzie jeszcze zastosowania.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się