Juve wygrywa na śniegu, bohaterski Camoranesi

Hubert Zdankiewicz

"Juve wciąż wierzy". "Bianconeri pokazali, że zasługują na Scudetto" - to niektóre tytuły we włoskiej prasie po efektownym zwycięstwie Juventusu Tu-ryn nad Regginą (4:0).
Po porażce w poprzedniej kolejce z prowadzącym w lidze Interem Mediolan (0:1) niektórzy przypuszczali, że z zespołu Claudio Ranieriego ujdzie powietrze. Sobotnie spotkanie pokazało, że wprost przeciwnie. Piłkarze Claudio Ranieriego nie dali rywalom szans. Nie przeszkodziła im nawet śnieżyca, która przetoczyła się w weekend nad Turynem.

To był wyjątkowy wieczór zwłaszcza dla Alessandro del Piero, który zdobył w sobotę swoją 250.
bramkę w barwach Juventusu. "Duży mały człowiek" - tak nazwały jego wyczyn internetowe wydania włoskich gazet. Bohaterem meczu okrzyknięto jednak Mauro Camoranesiego, który "zachował stoicki spokój, walcząc z bólem i pogodą" (cytat z dziennika "Tuttosport"). Reprezentant Włoch doznał w pierwszej połowie kontuzji barku i wydawało się, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Pozostał na boisku, na własną prośbę, aż do końca pierwszej części gry, strzelając w tym czasie gola i asystując przy trafieniu Amauriego (to siódmy gol Brazylijczyka w tym sezonie).

- Za każdym razem, kiedy mówiłem, że walczymy o mistrzostwo, przegrywaliśmy kolejne spotkanie. Pozwólcie więc, że tym razem powstrzymam się od wszelkich deklaracji - żartował po meczu Ranieri. - Gramy swoje i nie oglądamy się na innych. Niech Inter się martwi, jak nie dać się dogonić - dodał.
Sporo ciepłych słów Ranieri poświęcił też Camoranesiemu, którego najprawdopodobniej nie zobaczymy już tego roku na boisku. Wstępne prognozy lekarzy mówiły o co najmniej trzech tygodniach przerwy. W najciekawszym meczu 14. kolejki Inter pokonał 2:1 w Mediolanie SSC Napoli.