Menu Region

Samorodne talenty podbiły Polskę

Samorodne talenty podbiły Polskę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Amelia Panuszko, Artur Drożdżak

Prześlij Drukuj
Akrobaci Bartłomiej Pankau i Jacek Wyskup z grupy Melkart Ball są zwycięzcami pierwszej edycji programu "Mam talent". Podzielą się nagrodą 100 tys. euro.
Drugie miejsce i taką samą kwotę zdobyła obdarzona niezwykłym głosem 11-letnia Klaudia Kulawik.
Program miał być hitem jesieni, ale jego powodzenie przerosło najśmielsze marzenia producentów.

"Mam talent" co sobotę przyciągał ponad 5 mln widzów, a TVN przynosił rekordowe wpływy. Najtańsza rekla-ma przy programie kosztowała ponad 90 tys. zł, najdroższa - 122 tys. zł.

Czy TVN spodziewał się aż takiego sukcesu?
- Ten program był hitem wszędzie na świecie, więc w Polsce również musiał okazać się przebojem - mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. - Jednak nie była to bezmyślna kalka. Znamy swojego widza i wiemy, co mu się spodoba, dlatego zrobiliśmy trochę zabiegów, aby lepiej do nich przemówił - dodaje Miszczak.

O ile zwycięzcy programu grupa Melkart Ball są uznanymi artystami, o tyle występy zdobywczyni drugiej nagrody, śpiewającej Klaudii Kulawik z Chechła k. Olkusza, wzbudziły liczne kontrowersje. Dziewczynka stała się rozpoznawalna dopiero dzięki programowi TVN. Nie miała do tej pory wiele wspólnego z profesjonalnym śpiewem. Ćwiczyła pod okiem mamy i w miejscowym kole gospodyń wiejskich. W sobotę Klaudia zaśpiewała niezwykle trudną piosenkę "Jaskółka uwięziona" z repertuaru Stana Borysa.

- Pozwalanie dzieciom, by uczestniczyły w konkursach dla dorosłych, to błąd - powiedział "Polsce" prof. Zbigniew Nęcki, psycholog. - Jury nie powinno do tego dopuścić. Talenty mogą być olbrzymie, ale dajmy im szansę na rozwój, a potem wprowadzajmy na sceny.

Przeżycia powinny następować w odpowiednim czasie. To jest sukces ponad miarę. Trzymam kciuki, żeby jej nie zaszkodził. W programach typu "Mam talent" powinny występować osoby, które skończyły 16 lat.

Kolejna emisja programu odbędzie się za rok. - Wiosną zaczną się castingi dla uczestników - zapowiada rzecznik TVN Karol Smoląg.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się